Zasilacze EVER połączone równolegle

0

EVER wprowadza możliwość równoległego łączenia zasilaczy awaryjnych UPS. Rozwiązanie to znajdzie zastosowanie w urządzeniach serii POWERLINE i SUPERLINE. Nowa funkcjonalność pozwoli na elastyczne zwiększanie obciążalności oraz niezawodności pracy systemów zasilania gwarantowanego.

Opcja łączenia równoległego zapewnia możliwość łatwego dostosowania zasilaczy awaryjnych do rosnącego zapotrzebowania energetycznego urządzeń odbiorczych. Dotychczas użytkownicy zasilaczy EVER, aby sprostać większemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną, byli zmuszeni do wymiany UPS-a o mniejszej mocy na model gwarantujący większą moc. Teraz, aby zwiększyć obciążalność systemu zasilania wystarczy dołączyć dodatkowe urządzenie.

UPS-y są urządzeniami odpowiedzialnymi za ochronę i stabilną pracę całych systemów komputerowych, stąd ich ewentualna awaria może być bardzo kłopotliwa dla firmy. Optymalnym sposobem na zapewnienie niezawodności jest zwielokrotnienie systemów. W przypadku produktów POWERLINE i SUPERLINE uzyskuje się to poprzez zastosowanie redundancji równoległej. Zasilacze awaryjne o odpowiednim zapasie mocy są ze sobą połączone równolegle. W razie awarii któregoś z urządzeń pozostałe jednostki przejmują obciążenie uszkodzonego modułu, a cały system funkcjonuje bez zakłóceń. Praca redundantna sprawia, że zasilacze awaryjne osiągają jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa i są mniej obciążone, co przyczynia się do wydłużenia ich żywotności.

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ