Zarządzanie urządzeniami w sieciach WiMAX

0

Rozwiązanie Motive WiMAX Service Management zaprezentowane przez firmę Motive ujednolica zarządzanie stacjonarnymi, mobilnymi i wbudowanymi urządzeniami pracującymi w sieciach bezprzewodowych WiMAX.

Motive specjalizuje się w produkcji oprogramowania do sieci WiMAX. Nowy produkt jest przeznaczony dla usługodawców do zarządzania dostępem do sieci WiMAX przez klientów. Usługodawca może zdalnie zarządzać pojedynczymi urządzeniami w trybie ad-hoc lub grupami urządzeń – wtedy operacje są wykonywane automatycznie na podstawie zdefiniowanych reguł.

Zdalne zarządzanie dużymi grupami urządzeń (aktualizacja firmware, zmiany konfiguracji) pochodzącymi od różnych producentów umożliwia specjalna warstwa standaryzująca, zgodna ze specyfikacjami Broadband Forum TR-069 oraz Open Mobile Alliance OMA-DM. Poza tym zintegrowany serwer WiMAX Initiated Bootstrap umożliwia zarządzanie nawet urządzeniami osobistymi znajdującymi się za firewallem. Motive wykazał zgodność interoperacyjną swojego rozwiązania do zarządzania usługami WiMAX na przykładzie bramki abonenckiej ZyXEL MIMO MAX-206M2.

Wykorzystanie rozwiązania Motive WiMAX Service Management sprawia, że użytkownicy domowi muszą jedynie podłączyć urządzenie WiMAX, natomiast po stronie operatora leżą już wszystkie kwestie związane z dostarczeniem żądanych usług, jak szerokopasmowy dostęp do Internetu, VoIP itd. Poza tym urządzenia są kontrolowane na bieżąco i prowadzona jest diagnostyka, co umożliwia reagowanie w przypadku awarii i zdalne rozwiązywanie problemów. Odpowiednie moduły umożliwiają także płynną autoryzację urządzeń w systemie AAA w sieci WiMAX oraz analizowanie danych OSS/BSS o użytkownikach, co ułatwia aktywację usług i zarządzanie profilami.

Firma Motive jest własnością Alcatel-Lucent. Więcej informacji: www.motive.com.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ