Zarządzanie bezpieczeństwem na zlecenie

0

Dagma, dystrybutor rozwiązań bezpieczeństwa IT, wprowadza do oferty usługę zdalnego zarządzania bezpieczeństwem sieci firmowych dla klientów korzystających z urządzeń Netasq.

W ramach nowej usługi możliwe jest pełne zarządzanie bezpieczeństwem styku sieci firmowej z Internetem przez inżynierów z Dagmy. Dzięki oprogramowaniu dostarczonemu przez Netasq można zdalnie śledzić poziom bezpieczeństwa, monitorując parametry firmowej sieci. W ramach świadczonej usługi odbywa się zdalna weryfikacja komunikatów generowanych przez urządzenia, zdalna kontrola przychodzących i wychodzących połączeń generowanych przez pracowników, a także sprawdzanie, czy stacje robocze są podatne na ataki w związku z brakiem zainstalowanych aktualizacji oprogramowania.

Ponadto inżynierowie śledzą alarmy systemu ochrony przed włamaniami (IPS) i monitorują przeglądane przez użytkowników strony internetowe. Mają też wgląd w informacje o obciążeniu procesora i wykorzystywaniu pamięci urządzenia. W razie potrzeby klient może otrzymywać raporty, np. na temat aktywności poszczególnych komputerów w Internecie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ