Zapewniamy łączność

0

Rozmowa z Craigiem Waldropem, Senior Product Managerem w firmie Equinix.

Netfocus: Equinix to firma mało znana w Polsce. Czym się zajmujecie?

Craig Waldrop: Nasza firma specjalizuje się w oferowaniu kolokacji neutralnej w stosunku do operatorów sieciowych oraz połączeń między sieciami telekomunikacyjnymi. Nasza oferta jest adresowana miedzy innymi dla firm telekomunikacyjnych i dostawców usług, dlatego pojawiliśmy się w Warszawie na Carrier Ethernet World Congress. Poza tym Equinix uruchomił Equinix Carrier Ethernet Exchanges w dziesięciu metropoliach na całym świecie, w tym w Amsterdamie, Londynie, Paryżu oraz we Frankfurcie, jeśli chodzi o miasta europejskie.

Netfocus: Czy prowadzicie działalność również w Polsce?

Craig Waldrop:
Nie bezpośrednio, ale przez sieci operatorskie naszych klientów, można podłączyć się do naszych kolokacji w Europe.

Netfocus:Czy oferując usługi kolokacji spotykacie się z zapytaniami od klientów o usługi cloud computing?

Craig Waldrop: Można śmiało powiedzieć, że cloud computing stał się już rzeczywistością. Ze strony użytkowników końcowych jest duże zapotrzebowanie na takie usługi, jak Infrastructure as a Service czy Software as a Service. Z naszych lokalizacji korzysta ponad 140 firm oferujących usługi cloud computing. Współpracujemy z tymi firmami, żeby zapewnić im jak najlepsze połączenia sieciowe z ich klientami, którzy również korzystają z naszych lokalizacji. Mogą to być firmy telekomunikacyjne czy korporacje, które również kupują usługi cloud computing. W ten sposób w naszych lokalizacjach powstaje ekosystem składający się z firm telekomunikacyjnych, klientów korporacyjnych oraz dostawców usług w modelu cloud.

Sam Equinix nie oferuje usług cloud computing, lecz zapewnia kolokację i łączność sieciową swoim klientom. Natomiast nasze lokalizacje są tak przygotowane, że jesteśmy w stanie wspierać chmury obliczeniowe wykonane z wykorzystaniem różnych platform, np. VMware vSphere czy Microsoft Hyper-V.

Netfocus: Czym wyróżnia się oferta Equinix?

Craig Waldrop: Dla firm telekomunikacyjnych, korporacji i dostawców usług tworzymy środowisko, w którym mogą przechowywać swoją infrastrukturę sprzętową. Nasze lokalizacje umożliwiają tworzenie publicznych i prywatnych chmur obliczeniowych. Istotną zaletą jest oferowanie naszym klientom połączeń pomiędzy sieciami. Ważnym elementem naszej oferty jest Equinix Carrier Ethernet Exchange, który zapewnia naszym klientom prywatne połączenia pomiędzy ich sieciami. Przykładowo, mamy firmę, która potrzebuje usług telekomunikacyjnych i transportu ruchu sieciowego, a także usług hostowanych, m.in. przestrzeni dyskowej. Dzięki naszemu Equinix Carrier Ethernet Exchange może w jednym miejscu połączyć ze sobą te wszystkie usługi i zapewnić interakcję między nimi. Equinix Carrier Ethernet Exchange zapewnia komunikację również pomiędzy dostawcami usług telekomunikacyjnych, a także między tymi dostawcami, a operatorami chmur obliczeniowych.

Netfocus: Czy usługi kolokacji mogą być atrakcyjne również dla firm posiadających własne serwerownie?

Craig Waldrop: Jak najbardziej. Jednym z przykładów jest stworzenie na bazie naszej infrastruktury zapasowej serwerowni na potrzeby przywracania po awarii. To znacznie obniża koszty utrzymania takiej awaryjnej lokalizacji.

Rozmawiał Rafał Janus

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ