Wydajne zabezpieczenia sieci IPv6

0

Dzięki zastosowanie dedykowanych układów ASIC urządzenia firmy Fortinet osiągnęły w sieciach IPv6 przepustowość 56 Gbps. Testy przeprowadzono na platformie testowej Bre-akingPoint Elite wyposażonej w interfejsy 10 GbE.

W urządzeniach FortiGate-5140 wykorzystano procesory FortiASIC, które przyspieszają proces przetwarzania i transmisji danych przez systemy bezpieczeństwa. Testy przeprowa-dzono z wykorzystaniem platformy testowej BreakingPoint Elite, służącej do pomiaru wydaj-ności produktów sieciowych. Testy odbywają się w środowisku symulującym rzeczywisty ruch w sieci.

Możliwe wyczerpanie się publicznie dostępnych adresów IPv4 sprawia, że coraz więcej or-ganizacji rozważa migrację do standardu IPv6 w niedalekiej przyszłości. Dlatego dostawcy branży IT będą musieli przyspieszyć produkcję rozwiązań obsługujących standard IPv6 oraz usuwać bariery, które utrudniają przyjęcie protokołu. Jednym z czynników uznawanych za przeszkodę w szybkim upowszechnieniu się IPv6 jest problem wydajności. Udostępnienie rozwiązań pracujących w standardzie IPv6 z prędkością wielu gigabitów wyeliminuje ten problem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ