WLAN na fali wznoszącej

0

Według danych Infonetics Research globalny rynek produktów WLAN osiągnął w ubiegłym roku wartość 4 mld USD. To oznacza 20 procentowy wzrost w porównaniu z 2011 rokiem.

WLAN kontynuuje wzrost dzięki przedsiębiorstwom rozbudowującym sieci bezprzewodowe, przystosowując je do optymalnego wykorzystania urządzeń. W ostatnim kwartale 2012 roku przychody ze sprzedaż punktów dostępowych, kontrolerów WLAN oraz telefonów WiFi wyniosły 1,1 mld USD i wzrosły o 4 procent względem poprzedniego kwartału. Popyt na urządzenia WLAN ma charakter globalny, we wszystkich regionach odnotowano dwucyfrowe wzrosty. Aż 88 procent sprzedanych punktów dostępowych bazowało na technologii 802.11n. W kwietniu bieżącego roku na rynku zaczną się pojawiać produkty wykorzystujące standard 802.11ac i przygniatająca przewaga 802.11n zacznie powoli topnieć. Po latach słabej sprzedaży zewnętrznych punktów dostępowych, 2012 rok przyniósł istotną zmianę. Sprzedaż tych urządzeń skoczyła o 88 procent, co w dużej mierze było zasługą providerów wdrażających rozwiązania WiFi.

Liderem rynku jest Cisco, który w 2012 zwiększyło swój udział w rynku o 1,5 procent w ujęciu rocznym. Infonetics Research przewiduje, że sprzedaż produktów WLAN będzie sukcesywnie rosnąć, by w 2017 roku osiągnąć wartość 6 mld USD.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ