WLAN dla korporacji od 3Com

0

3Com wprowadza na światowe rynki linię urządzeń WLAN dedykowanych dla klientów korporacyjnych. To dość zaskakująca informacja, zwłaszcza w kontekście przejęcia tego producenta przez HP.

Oferta 3Com zawiera szeroką gamę produktów, począwszy od punktów dostępowych, specjalnych modułów do instalowania przełączników dla data center, aż po aplikacje przeznaczone do zarządzania siecią WLAN.

Korzenie wymienionych urządzeń sięgają Chin, a konkretnie firmy H3C. 3Com w 2006 kupiło od Huawei markę H3C, do której według Dell’Oro Group należy 32 procent chińskiego rynku produktów sieciowych. Prezentowane przez 3Com produkty były dostępne w Chinach już od ubiegłego roku. Teraz mają trafić do sprzedaży globalnej.

Sytuacja może być pewnym zaskoczeniem dla HP. Tym bardziej, że firma z Palo Alto w 2008 roku przejęła Colubris, producenta specjalizującego się w produkcji urządzeń WLAN dla klientów korporacyjnych. Nie wiadomo też co dalej będzie dziać się z porozumieniem OEM zawartym pomiędzy 3Com oraz Trapeze Networks.

Wszystkie urządzenia wchodzące w skład linii przedstawionej przez 3Com pracują pod kontrolą system operacyjnego Comware. Ceny punktów dostępowych pracujących w standardzie 802. 11 a/g zaczynają się od 250 dolarów, natomiast 802.11n od 700 dolarów. Za najtańsze zunifikowane przełączniki trzeba zapłacić 2,3 tysiąca dolarów, a wolno stojące kontrolery 6,5 tysiąca dolarów.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ