„Więcej za mniej” – Hewlett-Packard prezentuje trendy w IT

0

W dniach 17-18 kwietnia 2012 r., w Hotelu Hilton w Warszawie, odbyło się Forum „Wyzwania IT 2012”. Pomysłodawcami i gospodarzami Forum były firmy Hewlett-Packard Polska oraz Intel. Konferencja, której hasło przewodnie brzmiało „Więcej za mniej”, była platformą wymiany doświadczeń między dostawcami rozwiązań informatycznych, a praktykami oraz okazją do poznania najnowszych trendów na rynku IT.

W Forum wzięło udział blisko 400 klientów i partnerów obu firm. Partnerami konferencji były firmy Sybase oraz VMWare. Podczas 36 sesji tematycznych, 3 sesji plenarnych i otwierającej Forum debaty, eksperci HP i Intel, a także praktycy, przedstawili innowacyjne rozwiązania IT, pozwalające firmom i instytucjom redukować koszty operacyjne i zyskiwać przewagę konkurencyjną.

„Rzeczywistość zmienia się bardzo dynamicznie, codziennie pojawiają się nowe technologie, a nowoczesne organizacje stale redefiniują swoje procesy biznesowe. W panujących warunkach niepewności, hasło „więcej za mniej” jest aktualne w realizacji większości strategii biznesowych. Dlatego nasze Forum tworząc platformę wymiany idei, trendów, doświadczeń i dobrych praktyk pokazuje innowacyjność technologiczną jako jeden z priorytetów koniecznych do sprostania wyzwaniom naszych czasów – powiedział Paweł Czajkowski, Prezes Zarządu HP Polska. – Forum „Wyzwania IT” organizujemy po raz pierwszy i mamy nadzieję, że ta konferencja na stałe wpisze się do kalendarza ważnych i wartościowych wydarzeń w branży IT, które nakreślają najważniejsze trendy w branży nowoczesnych technologii i wyznaczają kierunki rozwoju tego rynku.”

W trakcie dwóch dni Forum uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z korzyściami z wykorzystania wybranych narzędzi i rozwiązań m.in. z następujących obszarów:

– Cloud Computing
– Zarządzanie informacją
– Bezpieczeństwo i Sieci
– Infrastruktura Konwergentna i Wirtualizacja
– Transformacja Aplikacji


Forum „Wyzwania IT 2012” otworzyła debata, w której zabrali głos uznani CIO z polskich firm i instytucji publicznych, w tym Anetta Pilch (Zakłady Azotowe Tarnów), Marek Ujejski (NFZ) i Łukasz Neuman (Kruk S.A.), a także Paweł Czajkowski, Prezes HP Polska oraz Tomasz Klekowski, Prezes Intel. Dyskusja dotyczyła zmiany roli działów IT w nowoczesnych organizacjach w wyniku bardzo dynamicznego rozwoju branży nowoczesnych technologii w ostatnich latach. Nowe technologie wspierają biznes, pozwalają na szybką analizę i reakcję, budują nowe kanały sprzedaży i komunikacji, a także zmniejszają poziom ryzyka. Nowoczesny CIO staje się dla firmy motorem innowacji. Badania HP dowodzą, że kadra zarządzająca oczekuje od działów IT inicjatywy w zakresie wdrażania nowych rozwiązań i innowacji. Dla 45% respondentów badań przeprowadzonych przez HP wśród przedstawicieli kadry zarządzającej największych firm, to dział IT jest dla organizacji głównym źródłem innowacji, nawet przed działem badań i rozwoju, co potwierdza, że prawdziwy potencjał rozwoju firm i instytucji tkwi właśnie w IT.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ