Wideokonferencja w jasnych kolorach?

0

Prognozy dotyczące rynku wideokonferencyjnego na rok 2013 wyglądają obiecująco. Nowe technologie zmieniły sposób w jaki przebiega nasza komunikacja oraz praca.Wiele z najnowocześniejszych rozwiązań pozwala ograniczyć koszty, podwyższyć produktywność oraz zaoszczędzić czas, praca sama w sobie staje się o wiele bardziej elastyczna.

W dziedzinie wideokonferencji zaszły zawrotne zmiany, BYOD (bring your own device) oraz usługi w chmurze miały duży wpływ na ich rozwój. Cisco przewiduje, że w 2013 roku, aż 90 % ruchu IP będzie związanego z wideokonferencjami, a 64 % mobilnego przesyłu danych zostanie zdominowane przez wideokonferencje. Dowodzi to, że usługi w chmurze oraz zdolność do współpracy są głównymi czynnikami zmian i nowych trendów w 2013. Ważne są również dwie inne kwestie, które dotyczą każdego użytkownika, a mianowicie: przepustowość i łączność. Przepustowość, szybkość oraz bezpieczeństwo są jednymi z kluczowych zagadnień dla użytkowników sieci mobilnych w 2013 roku.

Ponadto w 2013 r. wzrośnie zainteresowanie wideokonferencją w chmurze, co będzie sprzyjało rozwojowi usług wideokonferencji. Użytkownicy aplikacji będą wymagali dostępu do niej przez całą dobę, a za jakiś czas może okazać się, że takie rozwiązania zdominują rynek.

Mobilność oraz zdolność do współpracy były wyzwaniem przez ostatnie lata i nadal nim pozostaną. BYOD (bring your own device) jest kolejnym trendem w 2013 roku. Obydwa wideokonferencyjne nurty mają tendencję wzrostową, a w 2013 roku prognozuje się ich przyspieszenie. Prostota w użyciu oraz przyzwoita jakość obrazu, a także przystępność cenowa będą argumentami, które na pewno wpłyną na wzrost zainteresowanie usługami wideokonferencji w chmurze.

Materiał przygotowany przez firmę MCX Telecom.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ