Wi-Fi i WiMAX – automatyczny roaming

0

Firmy GCT Semiconductor oraz Green Packet poinformowały o strategicznej współpracy mającej na celu rozwój rozwiązań, umożliwiających płynne przełączanie się pomiędzy sieciami Wi-Fi oraz WiMAX.

W skład układu opracowanego przez obu producentów wchodzą: GCT GDM721 – pojedynczy chip obsługujący standard WiMAX IEEE 802.16e Wave i Wi-Fi 802.11b/g oraz aplikacja Intouch Connection Manager, autorstwa Green Packet. Oprogramowanie zapewnia inteligentne zarządzanie połączeniami, umożliwia płynną łączność pomiędzy różnymi środowiskami sieciowymi, a także oferuje szereg usług dodanych.

Jak zapewniają producenci, jest to pierwsze na świecie rozwiązanie umożliwiające automatyczny roaming pomiędzy sieciami WiMAX i Wi-Fi. Produkt GCT i Green Packet współpracuje z mobilnymi terminalami – netbookami, smartfonami, a także MID (Mobile Internet Device).

Produkt po raz pierwszy ujrzał światło dzienne podczas odbywającej się 28 i 29 kwietnia w Singapurze imprezy WiMAX Forum Congress Asia. Dr. Kyeongho Lee, CEO w GCT Semiconductor, stwierdził, że wiedza i doświadczenie producentów przyczyni się do powstawania coraz bardziej zaawansowanych produktów. A ich zastosowanie sprawi, że dwie technologie radiowego dostępu – Wi-Fi i WiMAX – będą się idealnie uzupełniać. „Mobilny broadband nie jest wyłącznie ideą na papierze czy odległą wizją przyszłości. Szybki dostęp do sieci w dowolnym miejscu to teraźniejszość Nasza aplikacja pozwoli użytkownikom cieszyć się z zarówno ze stabilnych połączeń, jak i inteligentnego i transparentnego przełączania pomiędzy sieciami WiMAX i Wi-Fi” – powiedział Kelvin Lee, Senior General Manager w Green Packet.

Warto zaznaczyć, że Green Packet i CGT współpracują ze sobą od dłuższego czasu. W tym roku firma P1, będącą spółką Green Packet, wprowadziła do sprzedaży modem WiMAX, umożliwiający pobieranie danych z maksymalną prędkością 10 Mbit/s i wyposażony w chip GCT GDM7205.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ