TransferJet – konkurencja dla Bluetooth

0

Sony wprowadza na rynek układy kompatybilne z technologią TransferJet. W pierwszej kolejności pojawią się wersje dla kart pamięci SD oraz PCI i MiniPCI.

TransferJet to bezprzewodowa technologia krótkiego zasięgu, opracowana przez Sony, służąca do przesyłania danych pomiędzy telefonami komórkowymi, aparatami cyfrowymi, odtwarzaczami multimedialnymi itp. Odległość pomiędzy urządzeniami wymieniającymi dane nie może być większa niż 3 centymetry. Krótki zasięg rekompensuje szybkość transferu danych, jego maksymalna wartość wynosi 560 Mb/s, choć bardziej realna prędkość to 375 Mb/s. Innym atutem technologii jest praca w paśmie 4,48 GHz, które nie jest tak przepełnione jak 2,4 GHz – wykorzystywane przez Wi-Fi czy Bluetooth.

Wśród firm wspierających rozwiązanie znalazło się 30 producentów z branży elektronicznej, w tym m.in. Samsung, JVC, Hitachi, Canon, Nikon, Pioneer, Toshiba, Canon oraz Sony Ericsson. Nowe układy pojawią się na rynku w bieżącym miesiącu, będą to wersje testowe. Jak na razie nie wiadomo, kiedy chipy trafią do masowej produkcji. Decyzja spoczywa w rękach promotorów wspierających Transfer Jet.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ