Tivoli Foundations – nowa wersja dla małych i średnich firm

0

IBM Tivoli Foundations to wprowadzony właśnie na rynek zestaw narzędzi do zarządzania systemami IT, aplikacjami i usługami.

Oprogramowanie jest oferowane w formie gotowych, skonfigurowanych obrazów systemu, co ułatwia wdrożenie. Rozwiązanie zostało tak zaprojektowane, żeby mogły z niego skorzystać firmy, które nie chcą zatrudniać personelu wyspecjalizowanego w zakresie obsługi i utrzymania złożonych narzędzi. Wstępnie skonfigurowane serwery IBM Tivoli Foundations bazują na infrastrukturze IBM Lotus Foundations (platformy do pracy grupowej dedykowanej dla MSP).

Nowe oprogramowanie IBM Tivoli Foundations oferuje funkcje potrzebne do obsługi serwisów informatycznych. Dwie dostępne wersje IBM Tivoli Foundations pokrywają dwa podstawowe aspekty zarządzania IT:

  • Wydajność i dostępność. Application Manager to system monitorowania infrastruktury, umożliwiający wykrycie błędów w systemach operacyjnych, sieci, wirtualnych serwerach, serwerach pocztowych i pozostałych aplikacjach, istotnych z punktu widzenia biznesu.
  • Zarządzanie wsparciem użytkowników. Service Manager to system zarządzania wsparciem użytkowników (HelpDesk), który umożliwia rejestrowanie zgłoszeń użytkowników, monitorowanie postępu prac, zarządzanie incydentami i problemami.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ