Szybki transfer HD w sieci bezprzewodowej

0

Konsorcjum WHDI poinformowało o ukończeniu prac nad standardem WHDI. Jego zastosowanie pozwoli na bezprzewodową transmisję materiałów w rozdzielczości High Definition.

Parametry WHDI pozwalają na przesyłanie obrazów full HD z prędkością 3Gb/s, przy opóźnieniu poniżej 1 milisekundy. Maksymalny zasięg wynosi 30 metrów. Nowy standard będzie wykorzystywany głównie w mieszkaniach oraz niewielkich biurach, gdzie pozwoli budować bezprzewodową łączność pomiędzy urządzeniami obsługującymi standard HD.

W ostatnim czasie popularność HD bardzo szybko rośnie, dotyczy to nie tylko telewizorów, ale również produktów z grupy elektroniki konsumenckiej, komputerów czy mobilnych terminali. Konsorcjum WHDI gwarantuje, że urządzenia posiadającego logo WHDI, niezależnie od producenta, będą wymieniać ze sobą dane w rozdzielczości HD, bez konieczności stosowania przewodów.

„Konsumenci chcą mieć zapewniony ciągły dostęp do treści HD, niezależnie czy znajduje się ona na laptopie, telefonie komórkowym, przystawce telewizyjnej czy innym urządzeniu. WHDI umożliwia producentom na opracowanie urządzeń, dostarczających klientom tę wartość. Żadna z bezprzewodowych technologii nie oferuje takiej jakości przesyłania materiałów HD jak WHDI” – powiedział Yoav Nissan-Cohen, prezes firmy Amimon.

WHDI jest konsorcjum, w skład którego wchodzą m.in. Amimon, Hitachi, LG, Motorola, Samsung, Sony, Sharp. Celem organizacji jest rozwijanie bezprzewodowych standardów pozwalających na przesyłanie sygnałów o wysokiej rozdzielczości.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ