Szybki router NETGEAR JR6150

0

Firma NETGEAR wprowadziła na rynek nowy router JR6150. Urządzenie działa w standardzie 802.11ac

Nowy router korzysta ze standardu 802.11ac, dzięki czemu zapewnia trzy razy szybszy przesył danych niż w przypadku urządzeń sieciowych działających w standardzie 802.11n. JR6150 gwarantuje użytkownikom przepustowość na poziomie 300 + 450Mbps. Obsługuje dwie częstotliwości, przez co zmniejsza zakłócenia, tworząc jeszcze bardziej niezawodne połączenie.

NETGEAR JR6150 współpracuje ze wszystkimi dostępnymi na rynku urządzeniami typu laptop i smartphone, a dzięki zainstalowanemu portowi USB zapewnia możliwość bezprzewodowego udostępniania drukarek i dysków.

Na uwagę zasługuje również nietypowy design premierowego produktu. Trzy anteny gwarantują lepszy zasięg sieci WiFi, poprzez który urządzenia mogą się łączyć z routerem. Nowy, ulepszony interfejs NETGEAR GENIE pozwala na szybkie i łatwe zarządzanie funkcjami routera, nawet w przypadku początkujących użytkowników Internetu. Z aplikacji można korzystać zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach stacjonarnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy wykonywać pewne czynności bez konieczności uruchamiania przeglądarki internetowej.

Urządzenie oferuje niezwykle przydatną funkcję ochrony rodzicielskiej Live Parental Cantrol, która realizowana jest za pomocą aplikacji umożliwiającej utworzenie konta w serwisie opendns.org, a następnie wybranie poziomu zabezpieczeń (filtrowania treści). Proces konfiguracji jest szybki i prosty we wdrożeniu. Program automatycznie zmienia w routerze adresy serwerów DNS na oferowane przez ten serwis i wprowadza blokady. Gwarantuje rodzicom, że ich dzieci nie będą narażone na kontakt z nieodpowiednimi treściami w Internecie.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ