Szerokopasmowy Internet z satelity

0

26 listopada o godzinie 19: 39 czasu polskiego satelita firmy Avanti, zostanie umieszczony na orbicie. Satelita wyeliminuje w Polsce miejsca, w których dostęp do Internetu był do tej pory technicznie niemożliwy lub znacznie ograniczony.

Satelita o nazwie HYLAS 1 jest pierwszym tego typu satelitą umieszczanym na orbicie poza terenem Stanów Zjednoczonych. Satelita zostanie wyniesiony w przestrzeń rakietą Ariane 5 z kosmodromu w Gujanie Francuskiej.

Grupa Avanti Communications umieszcza na orbicie satelitę, który umożliwi szerokopasmowy dostęp do Internetu o dużej przepustowości. Avanti to dwukierunkowy, satelitarny dostęp do Internetu. Dane są wysyłane i odbierane poprzez satelitę, nie jest więc potrzebne jakiekolwiek połączenie z naziemnymi sieciami telekomunikacyjnymi. Podstawowy szerokopasmowy dostęp satelitarny o przepustowości 2 MB–10 MB będzie dostępny dla klientów indywidualnych od 25 euro miesięcznie. Satelita będzie wykorzystywał technologię pasma KA — fragment widma o bardzo wysokiej częstotliwości. Umieszczenie satelity na orbicie można obejrzeć na żywo pod adresem: www.videocorner.tv/index.htm.

Firma Avanti, prowadzi już zaawansowane prace nad budową drugiego satelity o nazwie HYLAS 2, który zostanie umieszczony na orbicie wiosną 2012 roku. Satelita ten zapewni jeszcze lepszy dostęp do Internetu na terenie Europy, obejmując również swoim zasięgiem część Bliskiego Wschodu i Afryki. Oba satelity będą mogły obsłużyć łącznie milion klientów indywidualnych.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ