Sprzedaż IP PBX znacznie niższa

0

Globalna sprzedaż systemów IP PBX w drugim kwartale bieżącego roku wzrosła o 2 procent w porównaniu z pierwszym kwartałem 2009 roku. Jednak w odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego sprzedaż była niższa o 28 procent.

Wyniki agencji badawczej MZA pokazują, że rynek systemów telekomunikacyjnych dla przedsiębiorstw bardzo powoli odbija się od dna i wciąż jest daleki do osiągnięcia ubiegłorocznego poziomu sprzedaży. W drugim kwartale bieżącego roku producenci sprzedali 11,1 milionów linii, o 4,3 miliona mniej niż w drugim kwartale 2008. Do optymizmu nie nastrajają dane z regionu EMEA, gdzie sprzedaż zatrzymała się na poziomie z pierwszego kwartału 2009 roku.

Sytuacja gospodarcza wpłynęła na spowolnienie migracji do telefonii VoIP, sprzedaż linii IP zmniejszyła się o 18 procent. Warto jednak zauważyć, że udział portów IP w ogólnej sprzedaży wszystkich linii wyniósł w drugim kwartale tego roku 27 procent, czyli o 3 procent więcej niż w drugim kwartale 2008 r.

W drugim kwartale 2009 r. wszyscy najwięksi producenci musieli pogodzić się ze spadkiem sprzedaży w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Liderem światowego rynku pod względem ilości sprzedanych linii pozostało Cisco. Firma dzierży prymat od czwartego kwartału 2008 roku, wiceliderem była Avaya, a trzecia pozycja przypadła firmie Panasonic. Tuż za podium znaleźli się NEC, Alcatel Lucent oraz Siemens.

W regionie EMEA klasyfikacja przedstawiała się inaczej. Palma pierwszeństwa przypadła firmie Alcatel Lucent, za którą uplasowali się Siemens oraz Aastra (firma w 2008 roku przejęła dział rozwiązań biznesowych Ericssona). Cisco zajęło dopiero 6 miejsce.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ