Sieć przyszłości – automatyzacja i bezpieczeństwo

1

Cisco wprowadza do oferty nowe rozwiązania, które rozwijają koncepcję SDN. Nowe rozwiązania są rezultatem wielu lat badań i rozwoju prowadzonych przez Cisco w celu dostosowania sieci do czasów, gdy inżynier sieciowy, który obecnie zarządza setkami urządzeń, będzie zarządzać ich milionem.

Cisco wprowadza nowe podejście do sprzętu i zaawansowanego oprogramowania sieciowego. Przejście z modelu, gdzie w centrum sieci był sprzęt, do sieci napędzanych oprogramowaniem pozwoli klientom na wykładniczy skok w produktywności i wynikach biznesowych. Intuicyjna sieć jest inteligentną, bezpieczną platformą, która działa w oparciu o kontekst i jest ukierunkowana na cel biznesowy:

 • Cel: sieć pozwala działom IT odejść od żmudnych, tradycyjnych procesów, w kierunku automatyzacji, dzięki czemu możliwe jest zarządzanie milionami urządzeń w ciągu minut – to kluczowa zmiana, która pozwoli organizacjom sprawnie poruszać się w nieustannie zmieniającym się środowisku technologicznym.
 • Kontekst: interpretowanie danych we właściwym kontekście pozwala sieci dostarczać nowych informacji. Ważne są bowiem nie tylko surowe dane, ale otaczający je kontekst – kto, co, kiedy, gdzie, jak. Intuicyjna sieć interpretuje te wszystkie informacje, co skutkuje wyższym poziomem bezpieczeństwa oraz optymalnym i szybszym działaniem.
 • Intuicja: Cisco wykorzystuje ogrom danych przesyłanych przez sieci na całym świecie, a dzięki wbudowanym mechanizmom uczenia maszynowego, uwalnia potencjał danych, dostarczając istotnych wniosków i przewidując kolejne działania.

Technologie napędzające intuicyjną sieć

Cisco Digital Network Architecture (DNA) oferuje klientom szerokie portfolio sprzętu i oprogramowania, wprowadzając w życie nową erę sieci. Cisco zaprezentowało dziś zestaw technologii i usług Cisco DNA, zaprojektowanych by działać jako jeden system i pozwolić klientom na cyfrową transformację ich biznesu:

 • DNA Center. Intuicyjny, zcentralizowany panel zarządzania oferuje działom IT podejście ukierunkowane na cel, obejmujące projektowanie i dostarczanie zasobów sieciowych w oparciu o właściwe polityki i zasady bezpieczeństwa. Dzięki pełnej widoczności i właściwemu kontekstowi w ramach całej sieci, DNA Center pozwala IT na scentralizowane zarządzanie wszystkimi funkcjami sieci.
 • Software-Defined Access (SD-Access). Wykorzystuje zautomatyzowane egzekwowanie polityk i segmentację sieci, znacznie upraszczając dostęp do sieci użytkownikom i urządzeniom. Automatyzując codzienne zadania, takie jak konfiguracja, udostępnianie i naprawianie, SD-Access skraca czas potrzebny na adaptację sieci i rozwiązywanie problemów z tygodni czy miesięcy do zaledwie kilku godzin, istotnie przy tym zmniejszając wpływ zagrożeń. Wstępna analiza u klientów i testy wewnętrzne wykazały redukcję czasu udostępniania zasobów sieciowych o 67%, zmniejszenie skutków zagrożeń o 48%, wzrost skuteczności rozwiązywania problemów o 80% i ograniczenie kosztów operacyjnych o 61%.
 • Network Data Platform and Assurance. Ta nowa, niezwykle wydajna platforma analityczna kategoryzuje i koreluje ogromną ilość danych przepływających przez sieć, a dzięki uczeniu maszynowemu analizuje je i przewiduje, by poprzez usługę DNA Center Assurance dostarczyć konkretne wnioski, na podstawie których podejmowane są decyzje biznesowe.
 • Encrypted Traffic Analytics. Obecnie niemal połowa wszystkich cyberataków jest ukryta w ruchu szyfrowanym, a odsetek ten stale rośnie. Dzięki wykorzystaniu informacji z Cisco Talos i mechanizmów uczenia maszynowego do analizy wzorów ruchu metadanych, sieć może zidentyfikować znane zagrożenia nawet w ruchu szyfrowanym, bez konieczności rozszyfrowywania go i ograniczania prywatności. Jedynie Cisco jest w stanie umożliwić działom IT wykrywanie zagrożeń w ruchu szyfrowanym z 99-procentową dokładnością. W rezultacie sieć Cisco zapewnia bezpieczeństwo przy zachowaniu prywatności.
 • Catalyst 9000 Switching Portfolio. Cisco wprowadza nową rodzinę przełączników, zaprojektowanych od podstaw by odpowiedzieć na nowe wyzwania cyfrowej ery, związane z mobilnością, chmurą, internetem rzeczy i cyberbezpieczeństwem. Cisco Catalyst serii 9000 zapewnia niezrównany poziom bezpieczeństwa, programowalności i wydajności dzięki innowacjom w warstwie sprzętowej (ASIC) i programowej (IOS XE).
 • Subskrypcja oprogramowania to kluczowy element nowego portfolio przełączników Cisco dla sieci kampusowych. Przy zakupie nowej rodziny przełączników Catalyst 9000, klienci otrzymują dostęp do oprogramowania DNA poprzez subskrypcję pakietów Cisco ONE lub ich wybranych elementów. Dostępne w ramach całego portfolio rozwiązań sieciowych oprogramowanie Cisco ONE zapewnia firmom ciągły dostęp do innowacji, przewidywalność budżetową oraz efektywniejszy sposób konsumowania technologii.
 • Usługi DNA. Aby pomóc klientom w szybkim i pewnym wykorzystaniu intuicyjnej sieci, Cisco oferuje nowe portfolio usług, bazujące na dotychczasowym doświadczeniu, najlepszych praktykach i innowacyjnych narzędziach. Niezależnie od tego, czy klienci chcą transformacji całej sieci, czy integracji z istniejącą siecią nowych funkcji bezpieczeństwa i analityki, Cisco oddaje do ich dyspozycji pełen katalog usług doradczych, wdrożeniowych, optymalizacyjnych i technicznych, aby pomóc im w procesie zmiany. Partnerzy Cisco również mogą oferować te usługi, rozbudowując swoją ofertę sieciową o oprogramowanie, bezpieczeństwo, automatyzację i analitykę.
 • Developer Center. Cisco uruchamia też nową wersję DevNet DNA Developer Center, zawierającą zasoby pomagające deweloperom i specjalistom IT w tworzeniu aplikacji sieciowych i ich integracji z istniejącymi systemami i procesami.
PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ