Serwer Fujitsu bije rekord sprawności energetycznej

0

Serwer Fujitsu PRIMERGY RX300 S7 ustanowił nowy rekord świata i jako pierwszy przekroczył prestiżową wartość 5000 ssj_ops/wat w teście SPECpower_ssj2008.

Poprawa sprawności energetycznej to jeden z celów, które postawiło przed sobą Fujitsu. Producent wprowadził kilka innowacji. Oprogramowanie Fujitsu ServerView Suite umożliwia uproszczone, zautomatyzowane zarządzanie zasilaniem serwera PRIMERGY z użyciem funkcji, takich jak automatyczne wyłączanie nieużywanych portów PCIe. Ponadto serwer Fujitsu PRIMERGY RX300 S7 ma zasilacze o sprawności 94% oraz inne udoskonalenia, co razem umożliwiło osiągnięcie sprawności energetycznej 5032 ssj_ops na wat. Według firmy Intel jest to wzrost aż o 51% porównaniu z serwerami HP ProLiant DL360* poprzedniej generacji.

Dwugniazdowe serwery nowej generacji Fujitsu PRIMERGY są wyposażone w najnowsze procesory Intel Xeon z rodziny E5. Modułowa konstrukcja jest oparta na nowej koncepcji Fujitsu, która umożliwia klientom swobodniejsze dostosowywanie platformy serwerowej i konfigurowanie systemów zgodnie z aktualnymi wymaganiami swoich środowisk informatycznych oraz ich rozbudowę w przyszłości.

Klienci, którzy wybierają serwery PRIMERGY, mają zapewnioną ochronę inwestycji przez cały cykl ich życia. Nowa generacja oferuje o 100% większą pamięć i miejsce na dodatkowe 33%. Oprogramowanie Fujitsu ServerView Management Suite gwarantuje łatwość administrowania serwerami PRIMERGY.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ