Serwer dla Big Data

0

HP wprowadza na rynek pierwszy w branży serwer zaprojektowany z myślą o Big Data. HP ProLiant SL4500 wyznacza nowe standardy wydajności i rentowności – zapewnia producent.

Nowe serwery HP ProLiant z serii SL4500 to rozwiązanie opracowane specjalnie z myślą o środowiskach przetwarzania dużych zbiorów danych. Nowe serwery, zbudowane w oparciu o infrastrukturę konwergentną HP, charakteryzują się wysoką efektywnością. Według danych producenta zajmują o 50% mniej miejsca, pobierają o 61% mniej mocy, generują o 31% niższe koszty i wymagają o 63% mniej okablowania.

Modułowa konstrukcja serwerów HP ProLiant z serii SL4500 umożliwia tworzenie różnych konfiguracji jednostek obliczeniowych i pamięci masowej. Daje to klientom możliwość optymalizacji infrastruktury z uwzględnieniem specyfiki obciążenia i eliminuje potrzebę łączenia w całość niepasujących do siebie elementów sprzętowych.

W oparciu o jedną, ekonomiczną architekturę, serwer HP ProLiant z serii SL4500 może obsługiwać platformę Apache Hadoop wielu producentów, w tym Cloudera i Hortonworks, a także inne oprogramowanie, takie jak OpenStack Cloud i MongoDB.

Serwery HP ProLiant SL4500 Gen8 z technologią HP Smart Array mogą realizować niemal siedmiokrotnie więcej operacji wejścia-wyjścia na sekundę w porównaniu z dotychczasowymi typami architektury.

Nowe serwery HP ProLiant SL4500 pomieszczą do 240 TB w jednej obudowie stelażowej o wysokości 4,3 U lub 2,16 PB z dziewięcioma serwerami w standardowym stelażu 42 U.

Serwer jest zbudowany w oparciu o architekturę HP ProActive Insight, której inteligentne funkcje i mechanizmy automatyzacji pozwalają klientom:

  • wyeliminować przestoje i zabezpieczyć cenne dane dzięki zautomatyzowanej ochronie danych i funkcji HP Predictive Spare Activation, która przenosi dane na inne urządzenie zanim pojawią się awarie;
  • zapewnić maksymalną produktywność serwera dzięki funkcji HP Active Health oraz zautomatyzować uaktualnianie oprogramowania układowego z wykorzystaniem funkcji HP Smart Update;
  • korzystać z oferty usług, pomocy technicznej i rozwiązań gwarancyjnych w oparciu o funkcję HP Insight Online;

Serwer HP ProLiant z serii SL4500 w konfiguracji jednowęzłowej jest już dostępny na całym świecie. Ceny zaczynają się od 5925 EUR

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ