Rynek Wi-Fi szybko rośnie

0

Mimo poważnego kryzysu gospodarczego rynek rozwiązań WLAN dla firm zanotował jedynie niewielki spadek sprzedaży w 2009 roku, zaś rok 2010 ma przynieść znaczny wzrost przychodów producentom oferującym urządzenia Wi-Fi.

Według badań przeprowadzonych przez IDC, rynek WLAN wzrośnie w 2010 roku aż o 23%, z 1,7 miliarda do 2,1 miliarda dolarów. Wynika to z faktu, że firmy wdrażają rozwiązania bezprzewodowe w celu zwiększenia efektywności i produktywności pracowników. Z punktu widzenia firm sieć WLAN przestaje być miłym dodatkiem, a stają się niezbędnym narzędziem.

„Coraz więcej klientów potrzebuje elastycznej, skalowalnej infrastruktury bezprzewodowej. Przygotowują się do powszechnego wdrożenia w różnych dziedzinach – nie tylko w pomieszczeniach biurowych i budynkach edukacyjnych, ale również we wszystkich głównych branżach”, powiedział Rohit Mehra z IDC.

Do szybkiego rozwoju tego rynku przyczyniają się też nowe aplikacje i nowe urządzenia dostępne na rynku. Największy wzrost sprzedaży – aż o 57,5% – nastąpi w segmencie urządzeń zgodnych ze standardem 802.11n. Jest to skutkiem zatwierdzenia finalnej wersji specyfikacji tego standardu w drugiej połowie 2009 roku. Warto dodać, że wzrost popularności urządzeń Wi-Fi odbije się negatywnie na sprzedaży przełączników ethernetowych.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ