Rynek sieciowy oczami HP

0

Rok 2012 był dla Działu Rozwiązań Sieciowych HP rokiem ciężkiej pracy, a zarazem wielu sukcesów. Rynek rozwiązań sieciowych bardzo dynamicznie się rozwija pomimo światowego kryzysu.

W ostatnim roku, po integracji z firmami 3COM i H3C, zintegrowaliśmy i uporządkowaliśmy portfolio produktów sieciowych. Dane sprzedażowe za rok 2012 wyraźnie pokazują, że ustabilizowaliśmy pozycję lidera zdobywając ponad 50% polskiego rynku przełączników zarządzanych. Bazując na doświadczeniach z OpenFlow, po intensywnych pracach wprowadziliśmy na rynek pierwsze na świecie dostępne komercyjnie rozwiązanie typu SDN. W systemach zarządzania uruchomiliśmy program wsparcia dla technologii BYOD, a w samym WLANie wprowadziliśmy AP pracujące z prędkością do 450Mbps. W mijającym roku ceryfikowaliśmy ponad 100 inżynierów do najwyższego stopnia specjalizacji HPN MASE. Wspólnie z dystrybutorami rozpoczęliśmy cykl warsztatów technicznych z zakresu rozwiązań WLAN w celu przekazania naszej wiedzy jak największej liczbie partnerów.

W 2013 roku spodziewamy się dalszego dynamicznego rozwoju rynku rozwiązań sieciowych. W HP stawiamy na rozwój zwłaszcza w 3 obszarach.
• DataCenter – wirtualizacja będzie stymulowała popyt na infrastrukturę. Rok 2013 przyniesie ekspansję prędkości (nowe karty 40Gbe oraz 100Gbe do naszych urządzeń 10500 oraz 12500)
• rozwój rynku WLAN i BYOD – w 2013 roku pojawią się nowe produkty HP (głównie w zakresie zarządzania); będziemy również kontynuować cykl warsztatów technicznych dla partnerów,
• nowa generacji Unified Communication and Collaboration – migracja dotychczasowych użytkowników telefonii IP i telefonii tradycyjnej do nowych rozwiązań. HP współpracuje z Microsoftem, tworząc rozwiązania bazujące na MS Lync (HP dostarcza pełne rozwiązania infrastrukturalne, Microsoft programowanie)

Tomasz Oriol, Dyrektor Działu Rozwiązań Sieciowych, HP Polska

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ