Rusza polska publiczna chmura obliczeniowa

0

Finalizowane są prace nad nowoczesną chmurą obliczeniową – e24cloud. Obecnie trwają testy wewnętrzne środowiska. Wraz z pojawieniem się jej na rynku, odbiorcy będą mogli korzystać z nieograniczonych możliwości przetwarzania i przechowywania danych w modelu cloud computing.

Chmura obliczeniowa e24cloud dostarcza infrastrukturę informatyczną w oparciu o rozwiązanie IaaS. Jej użytkownicy nie muszą kupować sprzętu serwerowego i sieciowego. Dzięki temu nie tylko obniżają koszty, ale także zapewniają sobie dostęp do nowoczesnych, wydajnych technologii serwerowych i oprogramowania do wirtualizacji. Użytkownicy chmury nie potrzebują także samodzielnie dbać o bezpieczeństwo i dostępność danych.

Dzięki podejściu pay-as-you-go, chmura obliczeniowa jest korzystniejszym cenowo rozwiązaniem niż serwer dedykowany, czy nawet wydajny hosting – użytkownicy płacą za moc obliczeniową, którą wykorzystują. Dlatego też, mają możliwość wynajęcia np. 32-procesorowego serwera jedynie na godzinę.

Udostępnienie publicznej chmury internautom poprzedzą kilkutygodniowe otwarte testy. Aby wziąć w nich udział i sprawdzić możliwości nowego rozwiązania, wystarczy zarejestrować się na stronie www.e24cloud.com

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ