Ruckus wprowadza Xclaim – Wi-Fi dla małych firm

0

Ruckus Wireless zaprezentował Xclaim, nowy rodzaj systemu Wi-Fi, zaprojektowany specjalnie dla małych firm. Redefiniuje on model oferowania usług Wi-Fi klasy korporacyjnej organizacjom, które mają nieduże lub żadne zasoby IT.

Nowa marka Xclaim to gotowe do pracy w chmurze, niewymagające kontrolera produkty Wi-Fi. To zupełnie nowe podejście dostarczania sieci bezprzewodowej klasy korporacyjnej. W przeciwieństwie do alternatywnych rozwiązań, Xclaim eliminuje problemy standardowych systemów Wi-Fi klasy korporacyjnej, związane z wysokimi kosztami i złożonością, przekraczającymi możliwości małych organizacji, które jednak wciąż potrzebują najlepszej łączności, zasięgu i wydajności sieci Wi-Fi, połączonych z łatwym, przystępnym zarządzaniem.

W portfolio Xclaim znajdzie się również bezpłatna aplikacja mobilna Harmony for Xclaim, stworzona dla systemów iOS i Android, która usprawnia instalację, konfigurację i bieżące zarządzanie siecią Wi-Fi. Dzięki niej, w ciągu kilku minut małe firmy będą mogły wdrożyć Wi-Fi przy ułamku kosztów i złożoności tradycyjnych rozwiązań dla przedsiębiorstw.

Xclaim uwalnia małe biznesy od kontrolerów sieciowych

W przeciwieństwie do alternatywnych rozwiązań ‘controller-less’, które wciąż opierają się na działających w chmurze kontrolerach sieciowych, systemy Wi-Fi Xclaim działają całkowicie samodzielnie, mimo to, zapewniają zaawansowane funkcje i wysoką wydajność, połączone z niesamowitą łatwością instalacji i zarządzania.

“Ruckus jest szeroko znany z dostarczania wydajności i niezawodności klasy operatorskiej średniej wielkości korporacjom i globalnym dostawcom usług” – mówi Rob Mustarde, wiceprezes i dyrektor generalny linii Xclaim w Ruckus Wireless. „Dzięki Xclaim zapewniamy tą samą jakość rynkowi SOHO oraz małym przedsiębiorstwom. Ten segment rynku doświadcza takiej samej mobilnej rewolucji, co wszyscy inni, ale dotychczas nikt nie oferował mu niezawodnych, wydajnych rozwiązań Wi-Fi, które jednocześnie byłyby łatwe w zarządzaniu i dostępne cenowo. Xclaim oznacza, że firmy te nie muszą już polegać na słabszych produktach, przeznaczonych do użytku domowego, lub liczyć się z wysokimi kosztami wdrożenia i systemami trudnymi w zarządzaniu czy instalacji”.

Nowy sposób na zarządzanie Wi-Fi w firmie

Dzięki Harmony for Xclaim możliwa jest szybka instalacja, konfiguracja i monitorowanie sieci Wi-Fi nawet w firmach, które nie zatrudniają pracowników odpowiedzialnych za IT. Harmony for Xclaim to aplikacja zaprojektowana specjalnie dla urządzeń mobilnych, wykorzystywana z punktami dostępowymi Xclaim. Dzięki niej, zarządzanie dostępne jest z poziomu urządzenia mobilnego, a czas potrzebny na konfigurację bezprzewodowej sieci klasy korporacyjnej to zaledwie kilka minut.

Zaprojektowana specjalnie dla mniejszych firm, Harmony for Xclaim pozwoli nawet mało doświadczonym w IT osobom przejść krok po kroku przez proces wykrywania punktów dostępowych i konfiguracji sieci WLAN. Wbudowany w aplikację panel kontrolny (dashboard) zapewnia wgląd w czasie rzeczywistym we wszystkie istotne dane, jak np. liczba podłączonych punktów dostępowych(AP) , liczba użytkowników podłączonych do konkretnego AP, rodzaje urządzeń klienckich, wielkość ruchu sieciowego itp.

Szczegóły produktów Xclaim

Xclaim to cztery wewnętrzne i zewnętrzne punkty dostępowe 802.11n i 802.11ac:

• Xi-1: dwuzakresowy (selectable) wewnętrzny punkt dostępowy (AP) 802.11n 2×2:2
• Xi-2: dwuzakresowy wewnętrzny AP 802.11n 2×2:2
• Xi-3: dwuzakresowy wewnętrzny AP 802.11ac 2×2:2
• Xo-1: dwuzakresowy zewnętrzny AP 802.11ac 2×2:2

Aby zapewnić najwyższy poziom niezawodności, bezpieczeństwa i wydajności sieci, standardem w punktach dostępowych Xclaim są rozwiązania Wi-Fi klasy korporacyjnej. Wśród nich wymienić można m.in. dynamiczny wybór kanałów (dynamic channel selection), technologię sterowania pasmem (band steering), możliwość izolowanie urządzeń klienckich (client isolation) czy algorytmy sterujące czasem dostępu do punktu dostępowego, w celu unikania spowolnienia całej sieci przez najwolniejsze podłączone urządzenia (airtime fairness).

Lokalne zarządzenie siecią możliwe jest przez aplikację Harmony for Xclaim. Dostępna dla urządzeń z systemami iOS i Android, upraszcza wykrywanie nowych punktów dostępowych, konfigurację parametrów sieci i bieżące monitorowanie środowiska WLAN – całkowicie bez kontrolera – eliminując potrzebę zakupu jakiegokolwiek dodatkowego sprzętu, oprogramowania czy licencji.

Wsparcie dla Xclaim zapewnione będzie przez forum ekspertów, dostarczające bezpłatnych, natychmiastowych odpowiedzi na pytania związane z funkcjonowaniem sprzętu.

Ceny i dostępność

Całe obecne portfolio produktów Xclaim jest już dostępne przez http://www.xclaimwireless.com w Ameryce Północnej i wybranych krajach w Europie i Azji. Sugerowane ceny detaliczne producenta (MSRP) wynoszą: Xclaim Xi-1, wewnętrzny AP 802.11n – 89 dol., Xclaim Xi-2, wewnętrzny AP 802.11n – 149 dol., Xclaim Xi-3, wewnętrzny AP 802.11ac – 199 dol., Xclaim Xo-1, zewnętrzny AP 802.11ac – 299 dol.

Aplikacja Harmony for Xclaim dostępna jest bezpłatnie do pobrania z Apple iTunes Store (system iOS 7.x lub nowszy) lub Google Play Store (Android 4.1 lub nowszy).

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ