Ruckus przedstawia DAN – nową platformę łączności sieciowej

0

Firma Ruckus Wireless przedstawiła nową platformę łączności sieciowej niezależnej od urządzenia – DAN (device agnostic networking), która pomaga zmniejszyć obciążenie personelu IT i koszty związane z zarządzaniem rosnącą liczbą urządzeń mobilnych.

Rosnąca popularność osobistych urządzeń mobilnych sprawia, że organizacje mają problemy z zarządzaniem. Ograniczona widoczność administracyjna rodzi obawy o wydajność, bezpieczeństwo i zarządzanie.

Platforma Ruckus DAN stanowi nowe podejście do zjawiska BYOD („bring your own device” — używanie urządzeń osobistych do celów służbowych) i łączy kluczowe mechanizmy zarządzania dostępem z systemem bezprzewodowej sieci LAN (WLAN), Ruckus ZoneFlex. Dzięki temu możliwe jest obniżenie kosztów zarządzania usługami mobilnymi, jednocześnie skalując infrastrukturę Smart Wi-Fi, aby mogła uporać się ona z napływem nowych urządzeń Wi-Fi do ich sieci.

DAN wprowadza do systemu Ruckus ZoneFlex kilka ulepszeń programowych, które upraszczają i automatyzują kluczowe zadania BYOD:
1) aktywowanie użytkowników i urządzeń w sieci,
2) stosowanie zdefiniowanych zasad dostępu do sieci,
3) filtrowanie wybranego ruchu aplikacyjnego,
4) zarządzanie i kontrolowanie urządzeń autoryzowanych i nieautoryzowanych przez dział IT.

Aby zautomatyzować przyznawanie bezpiecznego dostępu DAN wprowadza skonsolidowany portal BYOD do dostępu gościnnego i rejestrowania urządzeń w pojedynczej sieci WLAN. Przyspiesza to aktywację i eliminuje potrzebę używania zewnętrznego serwera WWW z portalem dostępowym. Portal powitalny DAN to strona WWW w systemie operacyjnym Ruckus ZoneFlex, która zapewnia użytkownikom mobilnym łatwą i intuicyjną instrukcję bezpiecznego dostępu do sieci Wi-Fi bez konieczności ręcznego konfigurowania urządzeń bezprzewodowych. Ponadto portal aktywacji BYOD pozwala jednym kliknięciem uruchomić opatentowaną przez Ruckus funkcję automatycznej rejestracji Zero-IT, która pozwala użytkownikom samodzielnie podłączać urządzenia do sieci bez interwencji personelu IT. Takie rozwiązanie odciąża helpdesk od ciągłego ręcznego aktywowania kolejnych urządzeń przynoszonych przez użytkowników.

Oprócz automatycznej rejestracji urządzeń i użytkowników DAN zapewnia zaawansowane narzędzia do automatycznego egzekwowania wstępnie zdefiniowanych reguł dotyczących urządzeń i aplikacji, co eliminuje kłopotliwe zarządzanie zasadami dostępu. Na platformie DAN administratorzy mogą automatycznie definiować zasady, które określają zakres dostępu, ograniczają szybkość transmisji albo przydzielać urządzenia do oddzielnych wirtualnych sieci LAN (VLAN) w zależności od systemu operacyjnego i typu urządzenia. Pozwala to automatycznie egzekwować elastyczne reguły dostępu na podstawie typu urządzenia bez potrzeby utrzymywania ról albo atrybutów użytkowników w systemie uwierzytelniania.

W przyszłości administratorzy będą mogli wykorzystać ten sam mechanizm automatycznego egzekwowania zasad do zarządzania całym ruchem w sieci, na przykład związanego z mediami społecznościowymi, grami lub strumieniowymi transmisjami wideo. Ogranicza to niepożądany ruch i zatory w sieciach Wi-Fi, aby zwiększyć ich wydajność.

DAN zapewnia nie tylko automatyczne podłączanie i aktywowanie użytkowników i urządzeń w sieci, ale również zaawansowane zarządzanie urządzeniami mobilnymi (MDM). Funkcje MDM platformy DAN pozwalają administratorom łatwo zarządzać zasobami urządzenia, a także lepiej je kontrolować i diagnozować. Funkcje samoobsługi użytkowników, dostęp oparty na rolach oraz kontrola nad aplikacjami pozwalają personelowi IT raz zdefiniować zasady dostępu i uniknąć konieczności reagowania na liczne prośby o pomoc techniczną. Zautomatyzowane aktualizowanie aplikacji również ogranicza obciążenie działu IT związane ze wspieraniem użytkowników.

Platforma DAN dostępna jest całkowicie za darmo dla sprzętu opartego na ZoneFlex 9.6.Automatyczne filtrowanie aplikacji, również jako bezpłatna funkcja, będzie dostępne w oprogramowaniu ZoneFlex w czwartym kwartale bieżącego roku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ