Riverbed wchodzi na na rynek cloud storage

0

Firma zaprezentowała nowy produkt – Whitewater, akcelerator dostępu do danych przechowywanych w chmurze. Urządzenie ma usprawnić tworzenie kopii zapasowych i przywracanie po awarii.

Urządzenie Whitewater umożliwia przeniesienie danych z siedziby firmy do środowiska przechowywania w chmurze obsługiwanego przez przez EMC Atmos, AT&T Synaptic Storage as a Service i Amazon S3. Whitewater pracuje bez wprowadzania żadnych zmian do istniejącego w przedsiębiorstwie oprogramowania do backupu. Dzięki temu bezpiecznie akceleruje i deduplikuje dane do chmury oraz umożliwia szybkie przywrócenie działania w oddziałach. Firmy testujące urządzenie Whitewater, podczas przeprowadzania pełnych cotygodniowych backupów, zauważyły krótsze o 35-40 procent tworzenie kopii, w porównaniu z działaniem istniejącej infrastruktury do backupu na dysk.

W celu poprawienia szybkości przywracania po awarii, proces ten jest akcelerowana za pomocy również przez urządzenia Whitewater. W testach wydajności Whitewater przeprowadzonych przez firmę analityczną Enterprise Strategy Group, przywracanie z chmury odbyło się dla mocno skompresowanych plików ZIP przy średniej prędkości 13 MB/s, natomiast dla poddających się deduplikacji plików VMDK, przy prędkości 47 MB/s.

Whitewater wykorzystuje mechanizmy reduplikacji, ograniczając koszty tworzenia kopii zapasowych oraz przywracania po awarii, dzięki zmniejszeniu kosztów wykorzystania przestrzeni oraz szerokości pasma do przenoszenia danych zapasowych między chmurą a siedzibą firmy.

Aby umożliwić organizacjom spełnienie wymogów ochrony danych, Whitewater wykorzystuje system zarządzania kluczami, pozwalający zarządzać bezpieczeństwem danych. Szyfrując dane w siedzibie, w trakcie ich przepływu oraz w chmurze, przy użyciu szyfrowania 256-bit AES i SSL v3, Whitewater dostarcza podwójny poziom szyfrowania, dający pewność, że bezpieczeństwo danych w chmurze nie zostanie naruszone.

Whitewater umożliwia przywracanie po awarii bez konieczności modyfikacji używanych przez firmy systemów przechowywania danych. Wiele programów do backupu musiałoby zostać przepisanych, aby skorzystać z cloud storage. Natomiast Whitewater w prosty sposób współpracuje z obecnym w organizacji oprogramowaniem do tworzenia kopii zapasowych, nie wymagając integracji czy skomplikowanej konfiguracji. Klienci po zainstalowaniu urządzenia Whitewater mogą rozpocząć przenoszenie danych do chmury w przeciągu kilku godzin. Dodatkowo, urządzenie Whitewater płynnie integruje się z istniejącym oprogramowaniem do backupu, umożliwiając korzystanie z cloud storage, bez konieczności dostosowywania swoich programów i procesów.

Poza tym Whitewater umożliwia swobodny wybór odpowiedniego dla danego przedsiębiorstwa rozwiązania cloud storage, pod względem oferowanego DR, uzgodnień na poziomie usług oraz kosztów. Wbudowane do urządzenia Whitewater możliwości szyfrowania zapewniają klientom bezpieczeństwo w przypadku zmiany dostawcy usług chmury, jeżeli taka potrzeba pojawi się w przyszłości.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ