Riverbed przejmuje Mazu Networks

0

Przejmując Mazu Networks, Riverbed wzmacnia swoją pozycję w dziedzinie optymalizacji sieci WAN. Przejęta firma specjalizowała się w zarządzaniu, bezpieczeństwie oraz optymalizowaniu wydajności i dostępności aplikacji.

Mazu Networks dostarcza oprogramowanie umożliwiające analizę ruchu sieciowego, podgląd wykorzystania aplikacji oraz ich wydajności w czasie rzeczywistym. Przejęcie firmy pozwoli Riverbed rozszerzyć ofertę o usługi raportowania i analizy wydajności aplikacji. Produkty do optymalizacji sieci WAN pozostaną głównym obszarem działalności Riverbed, ale rozwiązania Mazu wzmocnią ich pozycję dzięki dodaniu funkcji szybkiej analizy wydajności.

Mazu Networks stanie się jednostką organizacyjną Riverbed. W związku z przejęciem wszystkich niespłaconych papierów wartościowych, Riverbed zapłaci około 25 milionów dolarów w gotówce na zamknięcie transakcji. Dodatkowo firma zapłaci maksymalnie do 22 milionów dolarów za osiągnięcie zamówień na określoną kwotę. Obie strony chcą jak najszybciej sfinalizować transakcję. Prawdopodobnie dojdzie do tego przed upływem pierwszego kwartału 2009 roku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ