Riverbed optymalizuje dostęp do aplikacji Windows

0

Firma rozpoczęła licencjonowanie systemu Windows Server 2008 i zintegruje go z urządzeniami Riverbed Steelhead. Rozwiązanie takie ma upraszczać infrastrukturę IT w oddziałach, a jednocześnie zwiększać wydajność aplikacji.

Ta decyzja jest rezultatem przystąpienia przez Riverbed do Microsoft Protocol Optimization Licensing Program (POLP). Według Marka Lewisa, dyrektora zarządzającego regionem EMEA, dzięki udziałowi w programie POLP, Riverbed uzyskał dostęp do własności intelektualnej Microsoft, co z kolei umożliwiło opracowanie mechanizmów akceleracji aplikacji Windows w sieciach rozległych (WAN).

Riverbed oferuje rozwiązania do optymalizacji łącza w celu szybszego dostarczania aplikacji, ale dzięki nowej umowie zoptymalizowane zostaną dodatkowe usługi, np. drukowanie. Windows Server 2008 zostanie zintegrowany z wykorzystaniem Riverbed Services Platform. RSP wykorzystuje oprogramowanie VMware zainstalowane w urządzeniu Steelhead, które z kolei umożliwia wdrażanie aplikacji w formie wirtualnych maszyn (do 5 wirtualnych maszyn w jednym urządzeniu). Usługi Windows Server 2008, które będą dostępne w ramach Steelhead to serwery DNS, DHCP, Active Directory oraz usługi drukowania. Preinstalowany Windows Server 2008 będzie oferowany opcjonalnie.

Urządzenia Steelhead nadają się do zastosowania w sieciach rozległych, gdzie przepustowość łącza jest ograniczona lub jej zwiększenie jest zbyt kosztowne. „Klienci zaoszczędzą na przepustowości sieci, kosztach serwerów, licencjach i kosztach personalnych. Według badań IDG, średni wzrost z inwestycji następuje po 7,2 miesiącach”, powiedział Mark Lewis, dyrektor zarządzający regionem EMEA w Riverbed.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ