Reichle & De-Massari na Stadionie Narodowym

0

Firma Reichle&De-Massari (R&M) dostarczyła swoje najbardziej sprawdzone rozwiązania do budowy sieci okablowania strukturalnego na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W ramach głównego kontraktu realizowanego przez konsorcjum firm Alpine Bau, PBG S.A oraz Hydrobudowa Polska S.A., instalowaniem komponentów Reichle & De-Massari na Stadionie zajmowała się wybrana firma podwykonawcza Qumak S.A.
Wartość komponentów dostarczonych przez R&M na Stadion wyniosła 1,85 mln złotych. Realizacja dostaw odbywała się od sierpnia 2010r do lipca 2012 roku. – Na potrzeby tego projektu zastosowaliśmy specjalnie zaprojektowane gniazda miedziane i światłowodowe zewnętrzne o szczelności IP 65.Małe gabaryty i duża funkcjonalność związana z organizacją kabli połączeniowych wewnątrz były idealnie dopasowane do wymagań Inwestora – wyjaśnia Andrzej Kałęcki, Kierownik Projektu, który bezpośrednio nadzorował realizację projektu na Stadionie Narodowym.

Dla zaterminowania kabli światłowodowych wykorzystano 230 szt. przełącznic typu Venus umożliwiających terminację 4 lub 8 jednomodowych włókien światłowodowych. Dla terminacji modułów miedzianych 2xRJ45 kat.6 zastosowano nowy produkt z oferty R&M: gniazdo charakteryzujące się oprócz szczelności i małych wymiarów również dużą wytrzymałością na czynniki mechaniczne. Na całym obiekcie zamontowano 50 szt. gniazd tego typu.

W ramach projektu Reichle & De-Massari dostarczyła następujące produkty:
– Kabel S/FTP kat.6A 650MHz – 263 km
– Patchpanele miedziane ekranowane RJ45 kat.6 – 150 szt
– Gniazda miedziane RJ45 kat. 6 – 3290 szt.
– Gniazda miedziane zewnętrzne IP65 RJ45 kat.6 – 35 szt.
– Patchcordy kat.6 – 7800 szt.
– Moduły ekranowane kat. 6 – 6tys. szt.
– Kable światłowodowe jednomodowe – 140 km
– Przełącznice światłowodowe – 700 szt.
– Przełącznice światłowodowe zewnętrzne typu Venus – 220 szt.
– Punkty pośrednie typu U-box – 35 szt.
– Szafy 19” – 150 szt.

– Realizacja infrastruktury informatycznej obiektów sportowych zawsze jest dużym wyzwaniem dla projektanta i wykonawcy. Jednak udział w budowie Stadionu Narodowego w Warszawie okazał się dla nas zadaniem szczególnym. Po pierwsze jest to najnowocześniejsza i największa arena sportowa w Polsce co wymagało od nas zaangażowania znacznie większych zasobów. Po drugie, ogromna presja czasu zmuszała cały zespół do skrupulatnego planowania dostaw produktów, a także dokładnej koordynacji wszystkich prac z wykonawcą i podwykonawcami tej olbrzymiej budowy. Ponadto, fakt, że uczestniczymy w budowie tak ważnej i prestiżowej inwestycji przekładał się na olbrzymie emocjonalne zaangażowanie ludzi. Miałem wrażenie, że nasz kilkuosobowy zespół już wtedy rozgrywa mecze na boisku. Teraz mamy wielką satysfakcję, że jako wiodący dostawca rozwiązań okablowania strukturalnego współtworzylismy najwyższej światowej klasy centrum sportowo-biznesowe właśnie tutaj w Warszawie. Jesteśmy pewni, że nasze produkty będą służyć wielu pokoleniom zarówno sportowców jak i kibiców” powiedział Andrzej Zagólski, Prezes firmy Reichle & De-Massari Polska Sp. z o.o.

Ponadto poza głównym kontraktem R& M uczestniczyła w dostarczeniu materiałów do wykonania instalacji teleinformatycznych pomieszczeń najemców, sektora VIP-ów oraz budynku administracyjnego. Wartość dostarczonych komponentów wyniosła 430 tys. PLN. R & M realizowała je w okresie od czerwca 2011r. do maja 2012r.

W ramach tego projektu R & M dostarczyła następujące produkty:
– Kabel S/FTP kat.6A 650MHz – 113 km
– Patchpanele miedziane ekranowane RJ 45 kat.6 – 32 szt
– Gniazda miedziane RJ 45 kat 6. – 1100 szt.
– Gniazda miedziane natynkowe – 131 szt.
– Moduły ekranowane kat. 6 – 2120 szt
– Przełącznice światłowodowe jednomodowe – 12 szt.
– Kable światłowodowe jednomodowe – 2 km

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ