Red Hat Tour – open source w chmurze

0

Red Hat Tour 2013, które gościło 4 kwietnia na Stadionie Narodowym, zgromadziło kilkuset gości. Trudno dziwić się takiej frekwencji, zważywszy na znajomość marki i jej udział w rynku migracji z systemów Windows i UNIX. Tym razem prezentowano przede wszystkim rozwiązania chmurowe.

Konferencja skupiała się przede wszystkim na temacie praktyk przekształcania korporacyjnej architektury IT z wykorzystaniem technologii open source oraz przechodzenia z rozwiązań fizycznych na wirtualne i chmurowe. Chłonny rynek polski jest dla firmy bardzo ważny, o czym świadczy fakt, iż nasz kraj był jednym z pierwszych, w którym odbyła się konferencja. Organizując spotkania firma kładzie duży nacisk na przekonanie osób odpowiedzialnych za IT w firmach i przedsiębiorstwach do stosowania rozwiązań open source. Już z pierwszych prelekcji można było dowiedzieć się w jaki sposób zastosowanie rozwiązań wolnego oprogramowania, wspieranego przez społeczność programistów umożliwia firmom szybki rozwój.

Kolejne wykłady cieszyły się nie mniejszym zainteresowaniem. Red Hat wskazywał, że użycie rozwiązań opartych na chmurze może łączyć się z pełnym bezpieczeństwem, elastycznością i rozsądnymi kosztami wdrożeń, obsługi i suportu dostawcy software. Ponadto cała technologia potrzebna do budowy infrastruktury, wirtualizacji, integracji systemów, portali czy middleware, jest dostępna od Red Hat, odpada zatem problem wielu dostawców i integracji ich rozwiązań. Co ważne, Red Hat dysponuje już biurem w Warszawie.

Technologie proponowane przez firmę, jak Open Hybryd Cloud, łączącej zasoby prywatne z publicznymi czy OpenShift Platform as a Service, pozwalającej sterować infrastrukturą i middleware, umożliwiając programistom zajmować się prawie wyłącznie tworzeniem aplikacji pokazały, że open source może stać się realną alternatywą dla komercyjnych aplikacji.

Merytoryka spotkania wspierana była przez HP, który wskazywał jak zwiększyć wydajność przy niższych kosztach, firmę Bull, która opowiedziała o budowaniu nowoczesnego centrum danych oraz Symanteca, który przybliżył temat high availability i disaster recovery dla firm wykorzystujących rozwiązania oparte na chmurze. Itfocus był zaś patronem medialnym spotkania.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ