Przełączniki HP z obsługą Open Flow

0

HP poinformował o wprowadzeniu na rynek oferty przełączników z obsługą technologii OpenFlow. Zapewnia ona klientom szeroki wybór rozwiązań upraszczających zarządzanie siecią, jednocześnie spełniających wysokie wymagania związane z przepustowością sieci, jej wydajnością i kosztami.

OpenFlow to nowa technologia wirtualizacji sieci, która zapewnia klientom elastyczność konfiguracji oraz umożliwia konfigurowanie środowisk sieciowych zgodnie z podaną specyfikacją bezpośrednio do tzw. data-plane. Wdrożenie standardu OpenFlow pozwoli na znaczne uproszczenie zarządzania urządzeniami sieciowymi oraz automatyzację zadań za pomocą specjalnych funkcji zarządzania siecią. Technologia OpenFlow przyspiesza wprowadzanie zmian w sieci, umożliwiając administratorom reagowanie na zmieniające się potrzeby (np. chwilowe obciążenie pojedynczego linku) w czasie rzeczywistym.

Oferta przełączników HP z obsługą technologii OpenFlow obejmuje już 16 modeli z serii HP 3500, 5400 i 8200. W tym roku HP planuje ponadto zapewnić obsługę technologii OpenFlow przez wszystkie przełączniki oparte na architekturze HP FlexNetwork.

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ