Powstaje EuroCloud

0

Nowo założona organizacja łączy europejskich dostawców usług Software as Service (SaaS) i cloud computing. Jej zadaniem jest wspieranie rozwoju tego modelu dostarczania zasobów IT.

EuroCloud to pierwsza w Europie organizacja zrzeszająca firmy oferujące usługi SaaS i cloud computing. Jej szeregi zasilili przedsiębiorcy z Wielkiej Brytanii, Danii, Finlandii, Belgii, Luksemburgu i Hiszpanii. Członkowie EuroCloud, dostawcy SaaS, integratorzy oraz eksperci branżowi stawiają sobie za zadanie propagowanie najlepszych praktyk i rozszerzenie swojej działalności na cały kontynent.

Celem jest kontynuacja obecnych działań i dalsza rozbudowa sieci o kolejne kraje. EuroCloud planuje stworzyć kolejne lokalne społeczności w Niemczech, Holandii, Polsce i Szwecji. Według planów do 2014 roku EuroCloud będzie posiadać 20 organizacji regionalnych i około 500 członków. EuroCloud będzie promować w Europie cloud computing, ale też informować o aktualnym stanie rynku i innowacjach w przyszłości oraz stanie się istotną platformą wymiany między firmami na różnych kontynentach.

Uruchomienie działalności EuroCloud wspierane jest m.in. przez Amazon Web Services, McAfee, Microsoft, Panda Security, Salesforce.com.

Więcej informacji: www.eurocloud.org.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ