Polycom oraz IBM oferują wideokonferencje dla rynku konsumenckiego

0

Polycom oraz IBM wprowadzą rozwiązanie, które umożliwi użytkownikom indywidualnym komunikację wideo w wysokiej rozdzielczości. Nowy produkt ma być konkurencją dla Skype’a.

Wspólne dzieło Polycomu oraz IBM będzie można obejrzeć na targach Consumer Electronics Shows w Las Vegas. Jak na razie wiadomo, że produkt oferuje między innymi usługę wideo chat, w którym może uczestniczyć wielu użytkowników. Polycom nie ujawnił daty wprowadzenia rozwiązania na rynek, nieznana jest również jego cena.

Zdaniem IBM prezentacja wspólnego produktu na CES nie oznacza planów sprzedaży tego typu rozwiązań pod własną marką, a wiąże się jedynie z promowaną przez producenta wizją futurystycznego domu. IBM oraz Polycom są już od pewnego czasu partnerami na rynku korporacyjnych systemów wideokonferencji.

Firmy, wprowadzając rozwiązanie High Definition dla odbiorców indywidualnych, rzucają rękawice aplikacji Skype. W tym roku światło dzienne ujrzy też produkt Cisco, przeznaczony dla tego segmentu rynku. Ma to być konsumencka wersja TelePresence.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ