Panasonic umożliwia błyskawiczną transmisję wideo w chmurze

0

Panasonic wprowadził system do produkcji materiałów wideo w chmurze P2 Cast. Wykorzystuje on możliwości sieciowe nowej generacji kamer Panasonic P2 HD i umożliwia szybszą transmisję danych, dzięki czemu sprawdzi się przede wszystkim przy tworzeniu materiałów dziennikarskich. Już teraz system dostępny jest w bezpłatnej wersji testowej.

Panasonic P2 Cast wykorzystuje możliwości sieciowe kamer AJ-PX5000G, AJ-PX800G, AJ-PX380 oraz AJ-PX270. Za jego pomocą rejestrowany materiał jest automatycznie przesyłany do chmury i może być natychmiast odtwarzany lub edytowany na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu. Dzięki temu znacząco skraca się czas dostarczenia materiału na antenę.

– Główną zaletą systemu P2 Cast jest możliwość transmisji poprzez chmurę materiałów proxy o niskiej szybkości bitów, ale wciąż wysokiej jakości – z kamery do studia. Wówczas w newsroomie tworzy się sekwencję wideo z wybranych klipów, które następnie są automatycznie przesyłane z kamery do studia, ale już w wysokiej rozdzielczości – mówi Andre Meterian, Dyrektor Panasonic Broadcast Business w Europie, Rosji i CIS. – Co więcej, materiał wideo może być nagrywany z użyciem różnych kodeków, od AVC-LongG12 po AVC-Intra Class200, w zależności od potrzeb lub dostępnej przepustowości – dodaje Andre Meterian.

Kamery obsługujące kodeki AVC-ULTRA są połączone z newsroomem poprzez sieć mobilną (4G, LTE, Wi-Fi lub LAN) oraz chmurę, dzięki czemu możliwe jest błyskawiczne przygotowanie relacji wideo z aktualnych wydarzeń.

System P2 Cast przez kilka miesięcy testowali najwięksi międzynarodowi nadawcy i jest on nadal dostępny w darmowej wersji testowej – do września tego roku. Po tym okresie jego wykorzystanie będzie odpłatne.

Więcej informacji na temat profesjonalnych rozwiązań emisyjnych Panasonic można znaleźć na stronie: business.panasonic.pl/kamery-profesjonalne/

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ