Nowości od Fortinet

0

Nowe funkcje i modele produktów FortiManager i FortiAnalyzer rozszerzają funkcjonalność wszechstronnego i adaptacyjnego rozwiązania do zarządzania zabezpieczeniami sieciowymi, tworzenia raportów i rejestrowania danych. Rozwiązania przeznaczone są dla dużych i średnich przedsiębiorstw, jak również firm działających w środowisku rozproszonym i dostawców zarządzanych usług bezpieczeństwa.

Rozwiązanie FortiManager udostępnia administratorom odpowiedzialnym za infrastrukturę informatyczną narzędzie do centralnego zarządzania zasadami i konfiguracjami rozproszonych urządzeń FortiGate, FortiWiFi i FortiAP. Natomiast produkt FortiAnalyzer umożliwia rejestrowanie danych, tworzenie raportów i analizowanie informacji, oferując lepszy wgląd w dane dotyczące sieci oraz możliwość zapewnienia zgodności z przepisami. Wielofunkcyjność, bogaty wybór rozwiązań sprzętowych i opcji opartych na chmurze w połączeniu z prostym modelem ustalania cen daje przedsiębiorstwom możliwość wdrożenia odpowiedniego rozwiązania dostosowanego do konkretnych wymagań.

Poza udoskonaleniami w zakresie oprogramowania firma FORTINET rozszerzyła swoją ofertę produktów w zakresie zarządzania o kilka nowych modeli:

  • FortiAnalyzer-300D – powstało z myślą o przedsiębiorstwach średniej wielkości. Licencja uprawnia do codziennego korzystania z maksymalnie 15 GB pamięci masowej do przechowywania logów, urządzenie dysponuje 4 TB pamięci masowej. Może pełnić rolę samodzielnego narzędzia do rejestrowania danych lub tworzenia raportów, jednocześnie może również działać jako „kolektor” danych, przekierowujący dzienniki w ramach większych środowisk rozproszonych.
  • FortiAnalyzer-3000D – opracowany z myślą o infrastrukturach korporacyjnych produkt FortiAnalyzer-3000D może przetwarzać nawet 150 GB danych zarejestrowanych w pamięci masowej. Produkt dostępny jest z pamięcią masową o pojemności 16 TB. Podobnie jak w przypadku produktu FortiAnalyzer-300D, rozwiązanie FortiAnalyzer-3000D może działać w różnych trybach, oferując wszechstronny zestaw scenariuszy wdrożeniowych.
  • FortiManager-300D – opracowany z myślą o średnich przedsiębiorstwach. Produkt może zarządzać maksymalnie 300 urządzeniami FortiGate. Urządzenie FortiManager-300D zawiera funkcję FortiAnalyzer do rejestrowania danych i tworzenia raportów w mniejszych środowiskach, w których liczy się możliwość konsolidacji funkcji zarządzania i tworzenia raportów.
  • FortiManager-4000D – powstał z myślą o dużych przedsiębiorstwach działających w środowisku rozproszonym, w których obowiązują setki różnych zasad i zachodzi potrzeba zarządzania nawet 4 tysiącami urządzeń FortiGate. Podobnie jak w przypadku produktu FortiManager-300D, FortiManager-4000D zawiera funkcję FortiAnalyzer do rejestrowania danych i tworzenia raportów, jednak jest przystosowany do potrzeb przedsiębiorstw średniej wielkości, które chcą skonsolidować funkcje zarządzania i tworzenia raportów.

Produkty są już dostępne na rynku. Aktualizacje oprogramowania FortiAnalyzer i FortiManager można pobrać z serwisu firmy.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ