Nowe serwery HP ProLiant Gen8

0

HP poinformował o wprowadzeniu na rynek dwóch nowych, czterogniazdowych serwerów HP ProLiant Generation 8. Urządzenia bazują na architekturze HP ProActive Insight, która skraca czas poświęcany na serwisowanie, dzięki zaawansowanej automatyzacji i ciągłemu monitorowaniu kondycji systemu.

Klienci wirtualizują aplikacje wymagające dużej mocy obliczeniowej, aby poprawić wykorzystanie i efektywność systemów oraz ułatwić sobie przejście na przetwarzanie w chmurach prywatnych i hybrydowych. Wielu klientów zwirtualizowało podstawową infrastrukturę i mniejsze obciążenia, ale nadal mają oni problemy z bardziej złożonymi, zaawansowanymi obciążeniami. Klienci wykorzystujący tradycyjne serwery dwugniazdowe często mają do czynienia z wąskimi gardłami obniżającymi wydajność, spowodowanymi przez ograniczenia przestrzeni i zasilania w centrum przetwarzania danych oraz niewystarczającą ilość pamięci.

Jako elementy składowe infrastruktury konwergentnej HP te wieloprocesorowe serwery zaspokajają zapotrzebowanie na dużą moc obliczeniową, co umożliwia klientom pełniejszą wirtualizację i stanowi podstawę do tworzenia chmur prywatnych i hybrydowych.

Dzięki współczynnikowi konsolidacji trzy do jednego i mniejszej powierzchni zajmowanej w centrum przetwarzania danych serwer HP ProLiant BL660c Gen8 oferuje czterogniazdową gęstość przy połowie objętości z poprzednich generacji i zmniejsza całkowity koszt posiadania nawet o 30%.

Serwery HP ProLiant DL560 Gen8 i HP ProLiant BL660c Gen8 są już dostępne na całym świecie. Ich ceny rozpoczynają się odpowiednio od 5.912 i 7.970 USD.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ