Nowe rozwiązania Ericssona dla telewizji IP

0

Na targach IBC 2009, które odbywają się w dniach 11-15 września w Amsterdamie, Ericsson przedstawia rozwiązania z zakresu telewizji HDTV oraz wideo na żądanie.

Ericsson prezentuje pierwsze na świecie rozwiązanie IPTV, które nie wymaga przystawki telewizyjnej. Zostało ono opracowane wspólnie przez firmy Ericsson i Sharp i jest oparte na elementach specyfikacji Open IPTV Forum – Release 1. Zapewnia klientom dostęp do kanałów szerokopasmowych, wideo na żądanie oraz usług komunikacyjnych i informacyjnych bezpośrednio z przeglądarki telewizora. Eliminacja przystawek oznacza dla operatora znacznie niższe koszty operacyjne, a dla abonenta – wygodę oraz mniejsze zużycie energii.

Na uwagę zasługuje również pierwszy w branży system zaplecza, który rozpoznaje urządzenia. To rozwiązanie przeznaczone dla telewizji wieloplatformowych, umożliwi operatorom wykorzystanie dotychczasowych inwestycji w systemy wideo na żądanie w celu udostępnienia usług na komputerach, telewizorach i urządzeniach mobilnych. Abonent może przerwać odtwarzanie pliku na jednym urządzeniu i kontynuować na innym.

Dostawców oferujących transmisję bezpośrednio do domu powinien zainteresować nowy koder EN8190 MPEG-4 AVC HD do plików wideo 4:2:0. Jego zastosowanie umożliwia dostawcom usług DTH (direct to home) zaoferowanie większej liczby kanałów HDTV o lepszej jakości obrazu bez zwiększania kosztów przepustowości. Ericsson przedstawia również, po raz pierwszy w Europie, koder EN8100 MPEG-2, dzięki któremu operatorzy mogą rozszerzyć ofertę usług bez zwiększania przepustowości sieci.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ