Nowe produkty Riverbed

0

Riverbed Technology wprowadziła nowe wersje dwóch swoich produktów – Riverbed Optimization System (RiOS) 6.5 i Cascade 9.0. Rozwiązania te umożliwiają monitorowanie aplikacji i kontrolę środowiska sieciowego.

Nowa wersja Cascade 9.0 oferuje zaawansowaną analizę wydajności oraz poprawioną widoczność sieci i aplikacji. Cascade 9.0 umożliwia klasyfikację ruchu, w tym zaawansowaną analizę siedmiu warstw modelu ISO/OSI oraz wgląd w wyniki wydajności aplikacji i usług, z perspektywy efektywności biznesowej. Nowa konsola administracyjna pozwala na sprawdzenie statusu usług i aplikacji, z możliwością przejścia do dokładniejszej analizy na poziomie danej lokalizacji, aplikacji i użytkownika. Nowy kreator usług biznesowych (Service Discovery Wizard) upraszcza proces wykrywania wielopoziomowych usług i konfigurację ich monitoringu i pulpitów. Przedsiębiorstwa będą teraz dysponowały rozwiązaniem do monitoringu typu end-to-end, które pomoże im zrozumieć współzależności między różnymi komponentami sieci i zidentyfikować przyczynę problemów związanych z wydajnością.

Wraz z wprowadzeniem RiOS 6.5 w jednym urządzeniu udało się zintegrować funkcje optymalizacji WAN oraz zarządzania QoS. Nowe funkcje w oprogramowaniu RiOS 6.5 to:

  • Silnik klasyfikujący aplikacje (Riverbed AppFlow Classification Engine) – ze względu na rozwój multimediów i biznesowych aplikacji internetowych, tradycyjne metody klasyfikacji oparte tylko na protokołach lub portach nie są wystarczające. Dlattego nowy silnik klasyfikacji korzysta z wielu technik, w tym z dopasowania sygnatury i analizy zachowania.
  • QoS – aby dokładnie sklasyfikować aplikacje, przydzielić im minimalną i maksymalną przepustowość oraz umiejętnie nadać im priorytety w oparciu o ich wrażliwości na opóźnienia, przedsiębiorstwa będą mogły skorzystać z zaawansowanej techniki planowania QoS, opartej o algorytm Hierarchical Fair Service Curves (HFSC).
  • Skalowane zarządzanie z wykorzystaniem szablonów – przedsiębiorstwa potrzebują prostego sposobu na wdrożenie, obsługę i zarządzanie QoS. Szablony upraszczają proces udostępniania QoS, opierając się w tym celu na Riverbed Central Management Console (CMC) – pojedynczym interfesie sieciowym, pozwalającym konfigurować, monitorować, raportować oraz uaktualniać grupy urządzeń Steelhead.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ