Nowa odsłona produktów Palo Alto Networks

0

Firma Palo Alto Networks, zajmująca się bezpieczeństwem sieci, wprowadza na rynek nowe produkty do ochrony sieci firmowych, opartych na infrastrukturze fizycznej z elementami wirtualizacji. Nowe urządzenia pozwalają nie tylko wykrywać złośliwe oprogramowanie, ale także zapobiegać jego przenikaniu do sieci korporacyjnych.

Wśród wprowadzonych właśnie rozwiązań znajdują się:
– seria VM (VM-Series) – zwirtualizowany firewall nowej generacji, który zabezpiecza chmurę;
– usługa WildFire – oparty na subskrypcji, nowoczesny system zapobiegania złośliwemu oprogramowaniu;
– linia PA-3000 – sprzętowe platformy firewall nowej generacji dla średniej wielkości instalacji;
– rozwiązanie M-100 – dedykowana platforma do zarządzania.

Wraz z nowymi produktami, Palo Alto Neworks udostępniło system operacyjny PAN-OS 5.0. Wprowadza funkcje obejmujące m. in. bezpieczeństwo w chmurze; uproszczenie zarządzania bezpieczeństwem dużych sieci korporacyjnych; lepsze wykorzystanie IPv6 oraz zwiększenie kontroli nad ruchem SSL w firmach.

Zabezpieczenia nowej generacji dla zwirtualizowanego centrum danych oraz chmury

Seria VM korzysta z rozwiązań zapór nowej generacji, produkty z tej serii umożliwiają bezpieczne uruchamianie aplikacji centrum danych, niezależnie od wykorzystywanego portu czy protokołu. System operacyjny PAN-OS 5.0 oferuje nowe możliwości zarządzania zwirtualizowanymi centrami danych. Umożliwia on firmom przypisanie polityk bezpieczeństwa – w zależności od użytkownika lub aplikacji – wirtualnym maszynom czy serwerom fizycznym, poprzez narzędzia do zarządzania środowiskiem chmury. Nowa usługa – dynamic objects – pozwala, by utworzone reguły bezpieczeństwa podążały za wirtualnymi maszynami nawet wtedy, gdy technologia Live-Migration przenosi je pomiędzy hostami. PAN-OS 5.0 i linia VM-Series pozwalają działowi IT wydajnie chronić fizyczną i wirtualną infrastrukturę, przy wykorzystaniu ujednoliconej polityki bezpieczeństwa i zarządzania.

Ochrona przed nowymi zagrożeniami typu malware

Od listopada 2012 roku Palo Alto Networks oferuje swoim klientom subskrypcję usługi WildFire – opartego na chmurze systemu ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. W ciągu godziny od wykrycia zagrożenia, sygnatury ataków w bazach klientów są aktualizowane, z równoczesnym kompleksowym logowaniem i raportowaniem zdarzeń. Krótki czas reakcji gwarantuje minimalizację szkód spowodowanych wystąpieniem nowego zagrożenia.

Klienci Palo Alto Networks mogą nieodpłatnie korzystać z usługi. Dzięki właściwości zapór sieciowych, wykrywa ona nowe, nieznane wcześniej zagrożenia ze strony nie tylko www i poczty elektronicznej. Do dziś WildFire wykrył 70 tysięcy nowych złośliwych plików, które nie zostały zidentyfikowane przez dotychczasowe rozwiązania do walki ze złośliwym oprogramowaniem.

Firewall nowej generacji dedykowany dla sektora MŚP

Linia produktów PA-3000 powiększa ofertę firmy skierowaną do klientów szukających zapór nowej generacji klasy midrange. Pozwalają one na taki sam stopień kontroli aplikacji, użytkowników i treści, jak istniejące już rozwiązania proponowane przez Palo Alto Networks. Na linię składają się dwie zapory: PA-3020 i PA-3050, które oferują ochronę nowej generacji przy maksymalnej przepustowości (z funkcją App-ID) do odpowiednio 2Gb/s i 4Gb/s.

Nowe, wysoko wydajne urządzenie zarządzające

W dziedzinie administrowania, urządzenie zarządzające M-100 to łatwe do implementacji, wydajne rozwiązanie, dedykowane aplikacji Panorama (systemowi do kompleksowego zarządzania, który oferuje scentralizowaną kontrolę nad siecią zapór nowej generacji Palo Alto Networks). M-100 wprowadza także funkcjonalność rozproszonego gromadzenia zdarzeń, możliwą do wdrożenia również w bardzo dużych przedsiębiorstwach.

Dostępność

Produkty linii VM-Series i PA-3000, urządzenie M-100 oraz subskrypcja WildFire są już w sprzedaży. System PAN-OS 5.0 jest dostępny jako darmowa aktualizacja dla klientów. Więcej informacji dotyczących cen oraz produktów można znaleźć na stronie www firmy lub u dystrybutorów.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ