NETGEAR wprowadza biznesowe punkty dostępowe 802.11ac

0

NETGEAR wprowadza biznesowe punkty dostępowe w standardzie WiFi 802.11ac . Modele ProSAFE WAC720 i WAC730 to biznesowe, dwupasmowe punkty dostępowe obsługujące standard WiFi 802.11ac o przepustowości do 1,7Gb/s, przeznaczone dla rynku SMB. Urządzenia mogą funkcjonować niezależnie lub w nowym trybie zespołowym, który pozwala na kierowanie grupą urządzeń bez dedykowanego kontrolera, składającej się nawet z dziesięciu punktów dostępowych.

Model WAC730 obsługuje wielostrumieniową transmisję po stronie nadawczej i odbiorczej (MIMO) 3 x 3 z trzema strumieniami danych, podczas gdy niższy model pracuje w systemie 2 x 2. Oba punkty dostępowe wykorzystują tryb równoczesnej transmisji danych w dwóch pasmach 2,4 i 5 GHz (wstecznie kompatybilne do sieci 802.11n). Model WAC730 pracuje z prędkością 450Mbps w 2.4GHz i 1,3Gbps w 5GHz, podczas gdy WAC720 osiąga odpowiednio 300Mbps dla 2,4GHz i 867Mbps dla 5GHz.

Cechą charakterystyczną modeli z serii ProSafe jest możliwość działania w trybie niezależnym jako autonomiczny punkt dostępowy lub w nowym trybie zespołowego zarządzania. Umożliwia on scentralizowaną konfigurację i zarządzanie przez punkt dostępowy innymi punktami (do 10 urządzeń) jako jedną grupą. To wbudowana funkcja urządzenia, więc nie wymaga zakupu dodatkowego sprzętu lub licencji czy ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat z tego tytułu. Zespołowe zarządzanie w sposób inteligentny kontroluje poszczególne punkty dostępu, pozwalając na chociażby grupową aktualizację. Dzięki tej funkcji zmniejsza się koszt konserwacji sieci za pomocą narzędzi administracyjnych i tradycyjnych kontrolerów.

Urządzenia obsługują technologię Power over Ethernet (802.3af), która obniża koszty wdrożenia. Posiadają zabezpieczenia typu WPA, WPA2, detekcja wtargnięć do sieci i obsługa standardu 802.1x RADIUS. Modele ProSAFE WAC720 i WAC730 są łatwe i intuicyjne w obsłudze. Zostały zaprojektowane szczególnie z myślą o klientach wymagających dużej przepustowości, wysokiej jakości produktu i niskich kosztów użytkowania.

Nowe punkty dostępowe przyciągają uwagę odświeżonym designem, są 40% mniejsze w porównaniu do poprzednich modeli. Na uwagę zasługuje również obsługa Bonjour Gateway, która wspiera urządzenia marki Apple i pozwala na zarządzanie podsieciami stworzonymi za ich pomocą.

NETGEAR gwarantuje dożywotnią gwarancję na punkty dostępowe, a także dożywotnią wymianę następnego dnia roboczego (usługa Next Business Day). Przewidywana cena urządzeń to 689$ dla modelu WAC730 i 449$ dla urządzenia WAC720.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ