M4100 – nowe przełączniki Netgeara

0

Netgear wprowadza do oferty linię urządzeń M4100 w rodzinie ProSafe Intelligent Edge, przeznaczoną dla małego i średniego biznesu.

Seria M4100 to 12 przełączników warstwy 3, od 8-portowych biurkowych Fast Ethernet do 50-portowych Gigabit Ethernet montowanych w stelażu. Obsługują one technologie PoE (802.3af) i PoE+ (802.3at) i są przeznaczone do konwergentnych sieci obsługujących systemy telefonii internetowej, kamer bezpieczeństwa lub wielu punktów dostępowych sieci bezprzewodowej. Doskonale sprawdzą się zatem w takich miejscach jak szpitale, kampusy, budynki biurowe i komercyjne (np. centra handlowe), wymagające obsługi maksymalnie 500 połączeń.

Urządzenia są w pełni zarządzalne przez CLI. Umożliwiają skryptowanie, statyczny routing IPv4 poziomu 3, ACL IPv4/IPv6 i oferują QoS. Mogą być też obsługiwane przez przeglądarkę internetową. Możliwe jest także zastosowanie dodatkowego, zewnętrznego oraz redundantnego źródła zasilania.

Innowacyjność linii wynika w dużym stopniu z zastosowania technologii zasilania przez sieć (Power over Ethernet), pozwalającej na łatwą rozbudowę infrastruktury. Flagową zaletą urządzeń NETGEAR jest także koncentracja na funkcjach bezpieczeństwa: kontrola dostępu i izolowania sieci, wsparcie RSTP i ochronę przed atakami DoS. Wybrane urządzenia z tej serii są objęte także programem wymiany sprzętu na nowy następnego dnia roboczego w siedzibie klienta – już w cenie urządzenia, bez konieczności wykupywania dodatkowych pakietów (NBD – Next Businness Day).

W razie potrzeby rozbudowa całej struktury będzie niezwykle łatwa, gdyż łączny budżet PoE wynosi do 1,440W na przełącznik) aż do pełnego PoE+. Redundancja zasilania i opcjonalne zasilanie zewnętrzne zapewniają nieprzerwaną pracę – krytyczną dla sieci VoIP czy transmisji wideo z sieci monitoringu bezpieczeństwa.

Ceny przełączników z nowej serii wahają się od 310 do 1990 USD

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ