Kontenerowe centrum danych w Polsce

0

W Warszawie, Gdyni i Poznaniu można było obejrzeć ciężarówkę z mobilnym centrum danych firmy Emerson Network Power. Emerson zaprezentował swoje kontenerowe data center po raz pierwszy w Polsce.

Główne zastosowania mobilnego centrum danych to odtwarzanie po awarii i modernizacja rozwijających się centrów danych, a takżewsparcie w terenie dla akcji humanitarnych, przy usuwaniu skutków katastrof, np. powodzi, wsparcie informatyczne dla operacji wojskowych, zaplecze IT dla międzynarodowych imprez sportowych.

Infrastruktura zawarta w kontenerze integruje rozwiązania stworzone przez Emerson Network Power, od szaf rack Knurr MiracelPlus przez jednostki zasilania gwarantowanego Liebert GXT, Liebert PSI i nowe UPS Liebert APM, przez listwy zasilające Liebert MPX, jednostki klimatyzacji precyzyjnej typu Liebert CRV, po rozwiązania służące do monitoringu i zarządzania infrastrukturą Avocent oraz software od A do Z.

Rozwiązanie jest dostępne w trzech wariantach: 6 metrów długości i 30 KW zasilania, 12 metrów długości i również 30 KW oraz 12 metrów i 100 KW. Umożliwia to wykorzystanie od 4 do 8 szaf rackowych o wysokości 42 U. Warto wspomnieć, że szafy są zamontowane na prowadnicach umożliwiających ich wysuwanie, co ułatwia dostęp do szaf podczas montażu czy prac konserwacyjnych.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ