Juniper wchodzi w chmury

0

Juniper wprowadza do sprzedaży modułowy przełącznik EX8216 o przepustowości do 12,4 terabitów, przeznaczony do systemów o wysokiej gęstości wykorzystujących sieci 10 GE.

EX8216 należy do linii przełączników klasy operatorskiej EX8200, zaprojektowanych do sieci charakteryzujących się małymi opóźnieniami. Przy przepustowości 320 Gb/s na gniazdo i do dwóch miliardów pakietów na sekundę (pps), linia przełączników EX8200 zapewnia drogę migracji do sieci 100 GE. Przełączniki ethernetowe serii EX wyróżniają się, zdaniem producenta, prostą eksploatacją, niezawodnością na poziomie operatorskim oraz wbudowanymi zabezpieczeniami.

Przełączniki EX działa pod kontrolą systemu operacyjnego JUNOS. Badania przeprowadzone w lutym 2009 roku przez firmę Forrester Consulting wykazały, że firmy używające JUNOS’a osiągnęły 41-procentowe zmniejszenie ogólnych kosztów eksploatacji sieci w obszarach takich, jak planowanie, instalacja i uruchamianie zasobów.

Dodatkowo Menedżer Sieci i Zabezpieczeń (ang. Network and Security Manager – NSM) zapewnia rozwiązanie do jednolitego zarządzania urządzeniami serii EX oraz ruterami i urządzeniami zabezpieczającymi firmy Juniper.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ