IBM prezentuje Pure Systems

0

IBM zaprezentowało rozwiązanie Pure Systems łączące infrastrukturę IT z efektywnym zarządzaniem usługami. Najnowszy projekt firmy IBM ma na celu integrację wszystkich elementów współczesnych rozwiązań IT, zarówno fizycznych jak też zwirtualizowanych.

Nowa rodzina systemów oferuje klientom możliwość odejścia od obecnego modelu zarządzania środowiskiem IT, w którym jego liczne i różnorodne elementy wymagają znaczących nakładów na ich uruchomienie i utrzymanie. IBM PureFlex System integruje serwery, pamięci masowe, elementy sieciowe oraz kompleksowe oprogramowanie do zarządzania w jeden w pełni zautomatyzowany, bezpieczny oraz prosty w obsłudze system. Natomiast IBM PureApplication System umożliwia szybkie wdrożenie i efektywne wykorzystywanie wzorców biznesowych oraz doświadczeń IBM i dostawców rozwiązań w obszarach procesów typowych dla danej branży.

Każdą jednostkę PureSystems można podzielić na tysiące wirtualnych maszyn, co oznacza prawie dwukrotnie większą gęstość przetwarzania (w porównaniu do poprzednich rozwiązań) oraz pozwala zaoszczędzić 43% energii. W pełni zwirtualizowana warstwa pamięci masowej w PureSystems pozwala na jej udostępnienie 98% szybciej, co skutkuje oszczędnościami w zarządzaniu rzędu 45%. Każda jednostka IBM PureSystems jest zarządzana z poziomu pojedynczej konsoli, obsługującej wszystkie komponenty sprzętu i oprogramowania.

IBM PureSystems używa niektórych z technologii zastosowanych w ogólnodostępnych usługach IBM SmartCloud Services. W rezultacie, dzieląc wspólne funkcje i interfejsy, projektanci aplikacji mogą korzystać z usług IBM SmartCloud Services w celu stworzenia i przetestowania nowych aplikacji, a następnie bezproblemowo przenieść je do prywatnej chmury stworzonej za pomocą PureSystems. W przyszłości firma IBM planuje utworzenie jeszcze ściślejszych powiązań z IBM SmartCloud, aby umożliwić swoim klientom realizację strategii chmury hybrydowej.

Pierwsze dwa modele z rodziny PureSystems (wyposażone w procesory POWER7 oraz Intel) – PureFlex System oraz PureApplication System będą dostępne dla klientów odpowiednio 21 maja oraz 31 lipca 2012.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ