Huawei LampSite – wsparcie sieci LTE

0

Huawei prezentuje rozwiązanie LampSite, nowy system komunikacji w budynkach. Rozwiązanie oparte na technologii TD-LTE zapewnia łatwą instalację, wysoką pojemność i widoczność O&M, a także pracę na kilku pasmach i w kilku trybach, aby zapewnić wszechobecną łączność mobilną.

Coraz większa grupa abonentów ma możliwość korzystania w swoich urządzeniach mobilnych z sieci LTE TDD, jednak często problemem jest korzystanie z niej wewnątrz budynków. System Huawei LampSite rozwiązuje ten problem, oferując komfort szybkiego przesyłania dużych ilości danych.

W LampSite zastosowano kompletny zestaw produktów BBU, RemoteHUB (rHUB) i PicoRRU (pRRU) wraz z towarzyszącymi im rozwiązaniami transmisji danych. Kompaktowy układ pRRU obsługuje kilka częstotliwości i trybów pracy i może jednocześnie działać w sieciach LTE TDD, LTE FDD, UMTS i GSM. LampSite można wdrożyć równolegle z systemem Huawei SingleRAN.

Dzięki funkcji BBU umożliwiającej jego współdzielenie, możliwa jest obsługa kilku komórek przy pomocy jednego światłowodu, oszczędzając nawet 87% ilości przewodów potrzebnych zazwyczaj do instalacji tego typu systemów. Układ rHUB łączy się z pRRU kablem i dostarcza zasilanie poprzez łącze Ethernet (PoE), co upraszcza proces instalacji i zmniejsza koszty montażu.

LampSite

Na wczesnym etapie wdrażania systemu indywidualne komórki pRRU łączą się w jedną całość, aby ograniczyć zakłócenia. Przy małym obciążeniu sieci, komórki ponownie są dzielone i uruchamia się system Adpative SFN, którego celem jest zbalansowanie pojemności sieci i zakłóceń. Możliwe jest wtedy także wykorzystanie pakietu narzędzi diagnostycznych Huawei iManager do dokładnego monitoringu i inteligentnej optymalizacji transferu danych w hotspocie.
LampSite jest elementem rozwiązania Huawei SoftMobile, zwiększającego rentowność, wydajność i komfort użytkowania bezprzewodowych sieci MBB.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ