HP Moonshot dla centrów danych

0

HP wprowadza nową klasę serwerów Moonshot, które obsługują środowiska społecznościowe i mobilne, przetwarzanie w chmurze oraz duże zbiory danych.

HP Moonshot zużywa nawet o 89% mniej energii, zajmuje o 80% mniej miejsca i jest ponad 77% tańszy od tradycyjnych serwerów – informuje producent. Nowy system HP Moonshot to serwer drugiej generacji zaprojektowany w ramach Projektu HP Moonshot. Ta nowa klasa serwerów została opracowana w celu przezwyciężenia trudności związanych z obsługą środowisk społecznościowych, przetwarzaniem w chmurze i dużymi zbiorami danych. Serwery HP Moonshot są zbudowane z układów scalonych często wykorzystywanych w smartfonach i tabletach, co zmniejsza zużycie energii, zwiększa gęstość upakowania oraz znacznie obniża koszty.

System HP Moonshot składa się z obudowy HP Moonshot 1500 oraz serwerów HP ProLiant Moonshot zoptymalizowanych pod kątem konkretnych zastosowań. Serwery te są wyposażone w procesory różnych partnerów HP, w zależności od obciążenia.
Dzięki możliwości zainstalowania nawet 1800 serwerów w jednej szafie rack, serwery HP Moonshot zajmują osiem razy mniej miejsca niż tradycyjne serwery. Każda obudowa ma tradycyjne komponenty wspólne, takie jak elementy konstrukcyjne, technologia zarządzania HP Integrated Lights-Out (iLo), zasilanie i wentylatory. Upraszczają one system oraz przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii i zajmowanej przestrzeni.

HP zaprezentował plany dotyczące dalszego rozwoju serwerów HP ProLiant Moonshot zoptymalizowanych pod kątem obciążenia, które będą wykorzystywać procesory wielu różnych partnerów HP, takich jak AMD, AppliedMicro, Calxeda, Intel i Texas Instruments Incorporated.

Nowe serwery HP ProLiant Moonshot, które zostaną wprowadzone na rynek w drugiej połowie 2013 r., będą obsługiwać rozwijające się środowiska sieciowe, środowiska chmur obliczeniowych i przetwarzania w skali masowej oraz środowiska analityczne i telekomunikacyjne. Serwery produkowane w przyszłości będzie można natomiast wykorzystać do takich zastosowań jak przetwarzanie dużych zbiorów danych, obliczenia o dużej wydajności, gry, usługi finansowe, genomika, rozpoznawanie twarzy i analiza wideo.

System HP Moonshot jest już dostępny w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Na początku przyszłego miesiąca będzie także dostępny w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. Ceny rozpoczynają się od €50,605 za obudowę, 45 serwerów HP ProLiant Moonshot i wbudowany przełącznik

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ