HP i Microsoft łączą siły

0

Firmy Hewlett-Packard i Microsoft poinformowały o strategicznej współpracy w zakresie opracowania i promocji nowego systemu Unified Communications. Obaj producenci w ciągu czterech lat zamierzają na ten cel przeznaczyć 180 milionów dolarów.

Rozwiązanie ma ograniczyć koszty podróży, usług telekomunikacyjnych, obsługi infrastruktury. Wspólne przedsięwzięcie obu producentów oznacza, że HP zamierza uczynić pierwszy poważny krok w kierunku telefonii IP. Tym bardziej, że system będzie oparty na produktach sieciowych marki ProCurve. Z kolei Microsoft ma dostarczyć oprogramowanie Office SharePoint Server, Exchange Server oraz Office Communications Server.

Inicjatywa dwóch producentów nie jest dziełem przypadku, bowiem firmy zgłaszają coraz większe zapotrzebowanie na systemy UC. Według badań Forrester Research, aż 84 procent przedsiębiorstw w Ameryce Północnej i Europie jest na etapie analizy, testowania bądź wdrażania systemów Unified Communications. Do 2015 roku sprzedaż systemów UC ma rosnąć w tempie 35,9% rocznie.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ