Fujitsu poszerza ofertę serwerów PRIMERGY

0

Fujitsu poinformowało o poszerzeniu swojej oferty usług w zakresie doradztwa i integracji wysokowydajnych systemów obliczeniowych (High Performance Computing – HPC). Dzięki przejęciu firmy ICT AG, specjalizującej się w integracji i doradztwie w zakresie systemów HPC, Fujitsu uzyska dostęp do specjalistycznej wiedzy i rynkowego doświadczenia tej firmy.

Przejęcie pozwoliło firmie Fujitsu umocnić swoją pozycję na rynku rozwiązań HPC w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie (EMEA) poprzez wprowadzenie do sprzedaży kompletnej infrastruktury wysokowydajnych serwerów x86 PRIMERGY, obejmującej systemy serwerów stelażowych i typu blade oraz sieci warstwy pośredniej i InfiniBand. Oferta firmy została poszerzona o nowe rozwiązania w zakresie testów wydajności, certyfikacji i integracji.

Wśród platform HPC oferowanych przez Fujitsu, znajdują się m.in PRIMERGY CX1000, skalowalna platforma infrastruktury przetwarzania poza siecią lokalną, oraz infrastruktura serwerową PRIMERGY BX900 w pojedynczej obudowie. Przedsiębiorstwa, którym zależy na możliwie najkrótszym czasie wdrożenia, mogą zdecydować się na serwery stelażowe PRIMERGY RX200, stanowiące standardowe moduły klastrów HPC.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ