FRITZ!Powerline – Internet na 220V

0

AVM GmbH, firma znana bardziej na rynku urządzeń do użytku domowego, wprowadziła na rynek polski produkt, który w specyficznych warunkach znacznie ułatwia komunikację sieciową – wszędzie tam gdzie nie można ułożyć sieci Ethernet a Wi-Fi się nie sprawdzi, urządzenia oparte na istniejących przewodach linii elektrycznej 220V rozwiązują wiele problemów.

W niektórych zabytkowych budynkach konserwatorzy zabraniają układania sieci przewodowej, zaś ze względu na charakter pomieszczeń przewody w osłonach nie wyglądają estetycznie, nie wspominając o luźnych kablach. Z powodu grubości ścian sygnał sieci bezprzewodowych ma duże problemy z zasięgiem. Każde gniazdko elektryczne może być wykorzystane do ustalenia połączenia sieciowego. Dzięki temu, bez konieczności kładzenia kabli, urządzenia udostępniane w sieci mogą być połączone mimo dużych odległości. Umożliwia to m.in. urządzenie FRITZ!Powerline 500E, które udostępnia sieć w gniazdkach elektrycznych z prędkością przesyłu danych do 500 Mbit/s, co jest wartością wystarczającą dla obecnych usług szerokopasmowych.

Adaptery Powerline produkowane przez innych producentów mogą być również zintegrowane z siecią za naciśnięciem przycisku – niezależnie od tego czy są dostosowane do przesyłu o prędkości 200 czy też 500 Mbit/s. Specjalny graficzny interfejs użytkownika FRITZ!Powerline daje pogląd na całą sieć Powerline, oferując jednocześnie inne przydatne funkcje, takie jak dezaktywacja kontrolek LED, pomoc w wyborze właściwego gniazdka elektrycznego, zarządzanie nazwami poszczególnych adapterów Powerline, tryb oszczędzania energii – green mode oraz firmowe aktualizacje. Transmisja w sieci jest oczywiście szyfrowana, z wykorzystaniem 128-bit AES.

Co ważne dla zabytkowych instalacji prądowych, urządzenie charakteryzuje także wysoki poziom w kwestii energooszczędności – adaptery zużywają 3-4 Waty w czasie działania i mniej niż 1 Wat w trybie uśpienia.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ