Fortinet wprowadza urządzenia FortiGate-60C i FortiWiFi-60C

0

Nowe produkty zaliczają się do rozwiązań typu UTM i są adresowane do małych i średnich firm, oddziałów przedsiębiorstw oraz dostawców usług internetowych wdrażających urządzenia abonenckie.

Fortinet, FortiGate-60C i FortiWifi-60C funkcjonują jako dedykowana zapora ogniowa zintegrowana z systemem wykrywania włamań (IPS) i ochrony treści (CCP). Urządzenia mogą realizować dodatkowe funkcjonalności w dowolnej kombinacji, w tym: IPSec/SSL VPN, ochronę antywirusową i antyspamową, filtrowanie WWW, zabezpieczenie przed wyciekiem danych oraz bezpieczeństwo usług transmisji głosu.

Urządzenia mają gniazdo na karty SDHC oraz złącze ExpressCard do obsługi połączeń 3G. Ponadto posiadają funkcję optymalizacji sieci WAN. Dzięki zastosowaniu interfejsu USB oraz wbudowanemu oprogramowaniu FortiExplorer są łatwiejsze w instalacji. Kreator FortiExplorer jest automatycznie uruchamiany, gdy urządzenie zostanie podłączone do komputera z systemem Microsoft Windows i umożliwia podstawową konfigurację urządzeń w sieci lub pozwala wprowadzić zmiany konfiguracyjne.

FortiGate-60C wykorzystuje architekturę Fortinet SOC (System-on-a-Chip), która łączy tradycyjny system CPU z sieciowymi procesorami FortiASIC. W rezultacie urządzenie zapewnia przepustowość 1 Gbps na poziomie zapory ogniowej.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ