Firmy doceniają mobilny styl pracy

0

Według badania przeprowadzonego wśród kadry kierowniczej IT organizacje z całego świata powszechnie uznają mobilny styl pracy za sposób na większą innowacyjność w biznesie. Opublikowany dziś raport Citrix „Global Workshifting Index” wskazuje, że do końca 2013 r., aż 93 procent organizacji wprowadzi elastyczne formy pracy. Dziś taką możliwość oferuje 37 procent organizacji.

Mobilny styl pracy staje się możliwy za sprawą technologii i zasad, dzięki którym pracownicy są równie produktywni poza biurem – połączeni bezprzewodowo z wykorzystaniem sieci publicznych i urządzeń osobistych – identycznie jak w biurze, gdzie korzystają z firmowej sieci i urządzeń. Tak zwany workshifting to możliwość pracy o wybranych porach i w miejscach, z wykorzystaniem dowolnych zasobów. Ogranicza to koszty biznesowe i informatyczne oraz pozwala pracować wszędzie, o każdej porze i na dowolnym urządzeniu.

Workshifting – korzyści zarówno dla pracodawcy i pracowników:

Według osób podejmujących decyzje IT, korzyści workshiftingu są następujące:

• 71 procent respondentów potwierdziło, że wprowadzają zasady workshiftingu, aby umożliwić pracę z dowolnego miejsca, a 63 procent – aby w razie potrzeby umożliwić pracę z domu.

• Respondenci wymieniają ograniczenie kosztów kadrowych (45 proc.), łatwiejszą rekrutację pracowników z tańszych regionów (39 proc.), ograniczenie kosztów nieruchomości (38 proc.) oraz zmniejszenie niekorzystnego wpływu na środowisko (26 proc.).

• 51 procent osób podejmujących decyzje IT stwierdziło, że wdrożyło zasady workshiftingu, aby przyciągnąć i utrzymać najbardziej utalentowanych i pożądanych pracowników. Niemal połowa respondentów wskazała też, że workshifting pomaga organizacjom wykorzystać szerszą rzeszę pracowników, ułatwiając współpracę ze zleceniobiorcami, kontrahentami, partnerami biznesowymi, pracownikami tymczasowymi czy też zewnętrznymi konsultantami.

• 94 procent kadry kierowniczej IT potwierdziło, że kompleksowe mechanizmy działalności biznesowej są bardzo istotne, a 93 procent uczestników badania stwierdziło, że wirtualizacja desktopów jest bardzo skuteczną technologią, która potrafi ją zapewnić.

Wirtualizacja desktopów podstawą workshiftingu:

Wirtualizacja desktopów jest kluczową technologią wspierającą elastyczne formy pracy. Jak wynika z badania 91 procent organizacji planuje ją wdrożyć do końca 2013 r. Spośród tych, które już ją stosują lub zamierzają wdrożyć, 57 procent wskazało, że głównym czynnikiem do tego działania jest zapewnienie pracownikom elastycznej formy pracy. Technologia ta pozwala pracownikom na dostęp do desktopów, aplikacji i danych bez względu na miejsce, porę i wybrane urządzenie. Ponadto zabezpiecza poufne informacje biznesowe przed utratą i kradzieżą, umożliwiając spełnienie standardów w zakresie ochrony prywatności i zgodności z przepisami. Pracownicy mogą korzystać ze spotkań online oraz usług udostępniania plików, co pozwala zespołom na efektywną współpracę bez względu na lokalizację poszczególnych osób.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ